UrodaCiało i twarzDerma roller. Na czym polega terapia mikroigłowa? Poznaj zalety i skutki uboczne

Derma roller. Na czym polega terapia mikroigłowa? Poznaj zalety i skutki uboczne

Derma roller - dzięki niemu twoje nogi będą pozbawione cellulitu.
Derma roller - dzięki niemu twoje nogi będą pozbawione cellulitu.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
26.05.2020 08:08

Derma roller to niewielkich rozmiarów urządzenie, dzięki któremu można z łatwością zwalczać zmarszczki, cellulit, blizny oraz zmiany potrądzikowe. Niewątpliwą zaletą derma rollera jest to, że można z niego korzystać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i we własnym domu. Dzięki swojej budowie pozwala na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze.

Derma roller poprzez nakłuwanie skóry pomaga w naturalnej odbudowie. Już po kilku zabiegach skóra zyskuje zdrowszy i młodszy wygląd. Możesz spotkać się z nazwą terapii mikroigłowej, co oznacza właśnie masaż przy pomocy derma rollera. Jeśli marzysz o samodzielnym wykonywaniu tego typu kuracji w domu, koniecznie zwróć uwagę na długość igieł. Zobacz, co jeszcze powinnaś wiedzieć.

Derma roller – co to takiego?

Derma roller zbudowany jest z obrotowego wałka oraz rączki. Na wałku umieszczone są cienkie igiełki, nawet do tysiąca sztuk. Masowanie przy pomocy tego urządzenia może być wykorzystane zarówno na twarzy, jak i na udach, pośladkach, szyi, dekolcie, ramionach czy brzuchu. Podczas masażu derma rollerem na skórze powstaje kilkadziesiąt tysięcy malutkich ran – stan ten pozwala na to, aby skóra podjęła proces gojenia uszkodzeń. Dodatkowo powstałe mikrourazy pozwalają na jeszcze lepsze wchłonięcie kosmetyków pielęgnacyjnych w głąb skóry. Derma roller możesz z powodzeniem stosować w zaciszu własnego domu.

Derma roller – gdzie można przeprowadzić zabieg?

W wielu salonach kosmetycznych znajdziesz ofertę terapii mikroigłowej z użyciem derma rollera. Natomiast możesz równie dobrze kupić własne urządzenie – cena waha się od 50 do 250 złotych. Nim zdecydujesz się na samodzielne przeprowadzenie zabiegu, warto skonsultować się w tej sprawie w gabinecie kosmetycznym. Wybierając derma roller o krótszych igłach, możesz stosować go do delikatnych partii ciała, natomiast dłuższe igły przeznaczone są do redukcji cellulitu.

Derma roller – jak go stosować?

Tuż przed wykonaniem masażu z pomocą derma rollera zaleca się peeling. Następnie oczyść skórę i zdezynfekuj urządzenie. Chcąc uzyskać najlepszy efekt, wykonuj 2-4 ruchy rollerem w jednym miejscu. Najpierw wykonuj ruchy pionowe, następnie poziome, na końcu zaś ukośne. Dla lepszego rezultatu wybierz ampułki z wyciągiem roślinnym, kwasem hialuronowym albo z witaminami. Dzięki temu masaż derma rollerem będzie jeszcze przyjemniejszy.

Derma roller – jakie są efekty stosowania?

Derma roller stymuluje skórę właściwą i pobudza proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych i elastyny. Oprócz tego pozwala na regenerację istniejących włókien. Derma roller poprawia koloryt skóry, ujędrnia, uelastycznia, odżywia oraz rozświetla skórę. Modeluje twarz i sylwetkę, a także pobudza do wzrostu włosy przy nakłuwaniu skóry głowy. Już po pierwszym użyciu zauważysz znaczną poprawę, ale stosuj urządzenie regularnie. Przy krótszych igłach zabiegi możesz powtarzać co kilka dni, natomiast przy dłuższych nie częściej niż co kilka tygodni.

Derma roller – jakie są skutki uboczne?


Choć derma roller nie powoduje skutków ubocznych, mogą niekiedy wystąpić powikłania po zabiegu. Można do nich zaliczyć zaczerwienienia, łuszczenie, podrażnienie skóry. Często przyczyną negatywnych konsekwencji jest niewłaściwa dezynfekcja derma rollera. Na powikłania są narażone osoby z przesuszoną skórą, stanami zapalnymi, osłabionym organizmem i kobiety w ciąży/karmiące. Oprócz tego derma roller nie może być stosowany przez osoby z chorobami nowotworowymi, cukrzycą, opryszczką i aktywnym trądzikiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także