UrodaCiało i twarzOczyszczanie wodorowe. Czy wiesz na czym polega zabieg przeciwstarzeniowy?

Oczyszczanie wodorowe. Czy wiesz na czym polega zabieg przeciwstarzeniowy?

Oczyszczanie wodorowe może być przeprowadzone u osób w każdym wieku.
Oczyszczanie wodorowe może być przeprowadzone u osób w każdym wieku.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
04.06.2020 09:44, aktualizacja: 01.03.2022 13:22

Jedną z nowości w medycynie estetycznej jest oczyszczanie wodorowe. Zabieg jest szczególnie polecany osobom pragnącym nieco "naprawić" stan swojej skóry. Oprócz dogłębnego nawilżenia, zauważalne jest także opóźnienie procesu starzenia się skóry! Czy może być coś wspanialszego? Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o oczyszczaniu wodorowym.

Oczyszczanie wodorowe cieszy się uznaniem wśród wielu osób. Głównie z powodu finalnych efektów, które są znacznie ciekawsze niż przy klasycznych zabiegach estetycznych. Ze względu na brak przeciwwskazań do stosowania przy konkretnym rodzaju cery, oczyszczanie wodorowe staje się coraz popularniejsze.

Oczyszczanie wodorowe – o co chodzi?

Najważniejszym zadaniem oczyszczania wodorowego jest zminimalizowanie działania szkodliwych wolnych rodników na skórze. Innymi słowy chodzi o dostarczenie korzystnych antyoksydantów, które odpowiadają za młody wygląd. Przy pierwszym etapie oczyszczania wodorowego używany jest aktywny wodór, który natychmiast zaczyna łączyć się z wolnymi rodnikami w celu ich zneutralizowania. Dzięki temu cera wyraźnie się poprawi, odmłodnieje, a dodatkowo, skóra zostanie głęboko oczyszczona oraz nawilżona.

Oczyszczanie wodorowe – przebieg zabiegu

Zabieg oczyszczania wodorowego jest przeprowadzany wyłącznie w profesjonalnym gabinecie. Dzięki wykorzystaniu specjalnego urządzenia, w skórę zostają wprowadzone cząstki wodoru docierające aż do najgłębszych partii. Tym samym zostają zniszczone wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Kolejnym krokiem w wodorowym oczyszczaniu jest przeprowadzenie złuszczania naskórka, po czym następuje przejście do kolejnego etapu, czyli dotlenienia oraz aplikacji antyoksydantów. Dzięki temu zachowana zostaje równowaga na skórze, aby w pełni prezentowała zdrowy i młody wygląd. Na końcu wodorowego oczyszczania przeprowadza się masaż twarzy.

Oczyszczanie wodorowe – jakie przynosi efekty?

Na szczęście już po pierwszym zabiegu zobaczysz pierwsze efekty oczyszczania wodorowego, co sprawi, że będziesz chciała powtarzać kurację. Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, na pewno przekonają cię najważniejsze rezultaty pozabiegowe:

  • dogłębne oczyszczenie oraz odświeżenie skóry;
  • wyrównanie kolorytu;
  • poprawa elastyczności;
  • przywrócenie blasku i młodszego wyglądu;
  • rewitalizacja i nawilżenie;
  • neutralizacja wolnych rodników i zahamowanie procesu starzenia się skóry.

Wykonywanie oczyszczania wodorowego regularnie przyniesie znacznie więcej pozytywnych skutków, niż pielęgnacja kosmetykami.

Oczyszczanie wodorowe – kto może skorzystać i jaka jest cena?

Oczyszczanie wodorowe może być pomocne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, bez względu na wiek. Najczęściej poleca się zabieg wszystkim osobom, które są w sposób szczególny narażone na duże zanieczyszczenia. Oczyszczanie wodorowe sprawdzi w wielu przypadkach:

  • skóry zmęczonej i pozbawionej blasku;
  • skóry odwodnionej;
  • skóry suchej, normalnej, tłustej, mieszanej, trądzikowej i naczynkowej;
  • skóry wymagającej oczyszczenia.

Jak widzisz, praktycznie trudno doszukać się jakichś przeciwwskazań do oczyszczania wodorowego. Jeśli chodzi o średnią cenę zabiegu to wynosi ona około 300 złotych za jedną sesję.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także