UrodaCiało i twarzPeeling skóry głowy. Jakie przynosi efekty i w jaki sposób go wykonać?

Peeling skóry głowy. Jakie przynosi efekty i w jaki sposób go wykonać?

Ważnym punktem w pielęgnacji włosów jest peeling skóry głowy. Niestety nie każdy stosuje ten domowy zabieg dla pięknych pasm, co jest powszechnym błędem. Dzięki regularnemu korzystaniu z peelingu skóry głowy poprawisz kondycję swoich włosów, a także pobudzisz krążenie krwi, przez co cebulki się wzmocnią. Co jeszcze warto wiedzieć?

Peeling skóry głowy pozwala na pobudzenie krążenia.
Peeling skóry głowy pozwala na pobudzenie krążenia.
Źródło zdjęć: © Getty Images

25.06.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:27

Peeling do skóry głowy to jedna z tych czynności obok złuszczania naskórka z twarzy i ciała, która powinna być wykonywana regularnie. Często jednak ten krok bywa pomijany, co przekłada się na pogorszenie kondycji włosów oraz ich mniejszą przyswajalność cennych składników zawartych w maseczkach i odżywkach. Peeling skóry głowy pobudza do działania cebulki, które zdecydowanie lepiej funkcjonują po wzmocnieniu.

Peeling skóry głowy – dlaczego warto?

Po peeling skóry głowy warto sięgnąć, gdy zauważasz, że twoje włosy są łamliwe, słabe i zdecydowanie za wolno rosną. Z jego pomocą nie tylko usuniesz martwy naskórek, aby wspomóc wzmocnienie cebulek, ale także zniwelujesz wszystkie zanieczyszczenia oraz pozostałości wcześniej użytych kosmetyków. Peeling skóry głowy ulepsza ukrwienie, dzięki wykonaniu masażu podczas mycia. Szybko zauważysz, że włosy są w znacznie lepszej kondycji i zaczynają na nie działać inne kosmetyki pielęgnacyjne.

Peeling skóry głowy – jakie przynosi efekty?

Używanie peelingu do skóry głowy działa zarówno na skalp, jak i na całą długość włosów. Staną się one mocniejsze, będą mniej wypadać, a przy okazji szybciej rosnąć. Aplikacja maski odżywczej czy olejowanie włosów okażą się bardziej skuteczne, gdy poprzedzisz je peelingiem skóry głowy. Ustabilizowany zostanie także poziom sebum, co zniweluje ryzyko przetłuszczania się pasm oraz występowania łupieżu. Wykonuj peeling skóry głowy raz w tygodniu, a efekty same cię zaskoczą.

Peeling skóry głowy – domowe mieszanki

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wybór gotowego peelingu do skóry głowy. Możesz jednak samodzielnie stworzyć kosmetyk dla siebie, który doskonale sprawdzi się podczas pielęgnacji włosów.

  • Kawowy peeling skóry głowy – wymieszaj 3 łyżki szamponu z 3 łyżkami fusów. Może nieco przyciemniać, ale działa bardzo silnie.
  • Cukrowy peeling skóry głowy – wymieszaj 2 łyżki szamponu z połową łyżki cukru. Doskonały kosmetyk zapewniający delikatny efekt ścierający.
  • Peeling skóry głowy z glinką – 2 łyżki cukru połącz z 3 łyżkami szamponu i 1 łyżką glinki białej/zielonej. Świetnie ściera i nawilża.

Peeling skóry głowy – jak go wykonać?

Nim przystąpisz do aplikacji peelingu skóry głowy, dokładnie umyj włosy. Dopiero wtedy możesz nałożyć wybrany produkt. Wykonuj masaż okrężnymi ruchami – całość powinna trwać około 5-10 minut. Masuj delikatnie i nie drap skalpu! Na koniec spłucz peeling wodą oraz ponownie umyj pasma szamponem.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)