UrodaMakijażMakijaż permanentny oczu. Jak wygląda zabieg i jakie efekty przynosi?

Makijaż permanentny oczu. Jak wygląda zabieg i jakie efekty przynosi?

Makijaż permanentny oczu to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu. Efekty utrzymują się nawet do kilku lat, co sprawia, że jest to zabieg, który wymaga stuprocentowej pewności. Jeśli marzysz o makijażu permanentnym oczu, ale chcesz poznać szczegóły, poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki.

Makijaż permanentny oczu zdecydowanie ułatwia codzienne malowanie.
Makijaż permanentny oczu zdecydowanie ułatwia codzienne malowanie.
Źródło zdjęć: © Getty Images

26.06.2020 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Makijaż permanentny oczu jest bardzo trwały i pozwala na skorygowanie niedoskonałości twarzy. Wykonywany jest przy użyciu naturalnych barwników, które są wprowadzane przez linergistkę pod powierzchniową warstwę skóry. Najczęściej spotkasz się z czarnym kolorem tuszu, ale w wielu salonach znajdziesz także kolory grafitowe albo brązowe. Chodzi przede wszystkim o to, aby makijaż permanentny oczu był jak najbardziej naturalny.

Makijaż permanentny oczu – jak się przygotować?

Pamiętaj, że makijaż permanentny oczu jest rodzajem tatuażu, więc efekt może się utrzymać nawet do 3 lat. Nim zdecydujesz się na zabieg, odwiedź wybrany przez siebie salon i porozmawiaj ze specjalistką, która opowie o wszystkich przeciwwskazaniach oraz sposobach pielęgnacji. Przed makijażem permanentnym oczu zostanie przeprowadzony wywiad zdrowotny, aby mieć pewność, że możesz poddać się tatuowaniu. Kobiety z alergiami, karmiące piersią, w ciąży czy przechodzące poważne schorzenia nie mogą poddać się zabiegowi.

Makijaż permanentny oczu – jak wygląda zabieg?

Przed samym zabiegiem makijażu permanentnego oczu wykonane jest znieczulenie miejscowe łagodzące ból. Podczas całego procesu możesz odczuwać lekki dyskomfort, co jest w pełni naturalnym zjawiskiem. Po aplikacji barwnika metodą mikropigmentacji efekt może się wydawać zbyt mocny, a na dodatek oczy są opuchnięte i zaczerwienione. Po upływie 3-4 tygodni makijaż permanentny oczu bywa powtarzany, aby utrzymać najlepszy efekt. Uboczne skutki związane z opuchlizną samoczynnie przechodzą po kilku dniach.

Metody makijażu permanentnego oczu:

  • kreska górna – subtelna i zagęszcza linię rzęs, a przy tym jest bardzo naturalna;
  • kreska dekoracyjna – w dowolnym kształcie, sprawdzi się u kobiet ceniących wyrazisty makijaż;
  • kreska dolna – sprawia, że oczy są optycznie większe.

Makijaż permanentny oczu – ile kosztuje?

Cena makijażu permanentnego oczu jest uzależniona od rodzaju kreski. Zazwyczaj cena waha się od 400 do 600 złotych, a możliwe poprawki najczęściej wynoszą około 30 proc. wartości całego makijażu. Biorąc pod uwagę długotrwałe efekty makijażu permanentnego oczu, poniesiony koszt wydaje się naprawdę adekwatny do jakości.

Komentarze (1)