Maseczka aspirynowa. Czy znasz lepszy sposób na czystą skórę bez niedoskonałości?
10.07.2020 10:16
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jeżeli borykasz się z problemami skórnymi, czyli trądzikiem, niedoskonałościami oraz zatkanymi porami, powinnaś pomyśleć o maseczce aspirynowej. Jej zastosowanie sprawi, że twoja skóra stanie się promienna i pozbawiona zmian. Na pewno w swojej szafce z lekami posiadasz ten popularny od lat środek, więc nie czekaj i wypróbuj maseczkę aspirynową.
Maseczka aspirynowa jest jednym z tych kosmetyków naturalnych, z których korzystały nasze mamy oraz babcie. Z jej pomocą pozbędziesz się zaskórników, wągrów, przebarwień oraz problematycznych krostek. W końcu główny składnik idealnie wysusza i oczyszcza, co wcale nie powinno dziwić. Jeśli jesteś ciekawa, jak wykonać maseczkę aspirynową, koniecznie zajrzyj niżej.
Maseczka aspirynowa – kto może z niej skorzystać?
Choć maseczka z aspiryny może być stosowana przy każdym rodzaju cery, osoby z cerą wrażliwą, bardzo suchą i naczynkową powinny zdecydowanie uważać. Lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z maseczki aspirynowej przy tłustej, mieszanej albo problematycznej skórze. Przy regularnym stosowaniu tej domowej maseczki szybko zauważysz zdecydowaną poprawę kondycji cery. Pamiętaj, że maseczka aspirynowa pomaga w oczyszczaniu, ale przy większych problemach lepiej skonsultować się ze specjalistą.
Maseczka aspirynowa – przepis krok po kroku
Do przygotowania maseczki z aspiryny potrzebujesz:
- 3-4 tabletek aspiryny;
- łyżeczkę wody;
- odrobinę jogurtu naturalnego (opcjonalnie, gdy papka wychodzi zbyt gęsta).
Na początku umieść tabletki aspiryny w miseczce i dodaj trochę wody. Gdy staną się miękkie, rozgnieć je na jednolitą konsystencję, po czym dodaj odrobinę naturalnego jogurtu. Tak przygotowaną maseczkę aspirynową nałóż na twarz i potrzymaj od 10 do 15 minut. Na koniec zmyj skórę letnią wodą.
Maseczka aspirynowa – jak często z niej korzystać?
Jeśli zależy ci na efektach, powinnaś być systematyczna przy korzystaniu z maseczki aspirynowej. Najlepiej stosuj ją raz w tygodniu, to zupełnie wystarczy. Nie nadużywaj zabiegów z tą maseczką, ponieważ zawarty w niej kwas acetylosalicylowy mocno wysusza, przez co może spowodować produkcję nadmiaru sebum. Zachowaj umiar – aplikacja maseczki aspirynowej zgodnie z wcześniejszą wskazówką przyniesie najlepsze rezultaty.
Maseczka aspirynowa – czy są przeciwwskazania?
Na pewno maseczka aspirynowa nie jest zalecana osobom mającym bardzo duże problemy skórne, w tym mocny trądzik czy otwarte rany. Kwas acetylosalicylowy jedynie podrażni i zaogni istniejące uszkodzenia. Również kobiety w ciąży oraz osoby uczulone na aspirynę powinny unikać tego preparatu. Dla pewności wykonaj przed użyciem maseczki aspirynowej próbę uczuleniową – tym sposobem przekonasz się, czy możesz bezpiecznie korzystać z tego naturalnego kosmetyku.