UrodaPaznokcieManicure hybrydowy. Jak samodzielnie zdjąć hybrydy w domu? To prostsze, niż myślisz

Manicure hybrydowy. Jak samodzielnie zdjąć hybrydy w domu? To prostsze, niż myślisz

Manicure hybrydowy. Jak samodzielnie zdjąć hybrydy w domu? To prostsze, niż myślisz
Źródło zdjęć: © iStock.com
27.03.2020 12:38, aktualizacja: 28.03.2020 13:43

Manicure hybrydowy zyskuje coraz więcej zwolenniczek, co wcale nie dziwi, gdy patrzymy na efekt finalny. W związku z izolacją w domu, warto pomyśleć o samodzielnym ściągnięciu hybrydy, gdy nadchodzi czas na zmianę. Choć usuwanie lakierów hybrydowych wymaga większego zaangażowania, wcale nie jest trudne. Zobacz, o czym powinnaś pamiętać.

Niezaprzeczalną zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość. Ze względu na jakość wykonania, najczęściej decydujemy się na wizytę u profesjonalistki, która wykona usługę należycie i ze starannością. Niestety, w obecnej sytuacji salony kosmetyczne są zamknięte, dlatego hybrydę można z łatwością zdjąć we własnym domu. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki.

Jak zdjąć hybrydy w domu – najpotrzebniejsze narzędzia

Na pewno pierwszy rzut oka zdjęcie hybrydy w domu wydaje się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Na szczęście tak nie jest, ale potrzebne są niezbędne do tego narzędzia. Chcąc skutecznie, lecz bezpiecznie usunąć lakier hybrydowy z płytek, potrzebujesz:

 • polerki;
 • acetonu;
 • wacików (przeciętych na pół);
 • folii aluminiowej;
 • kopytka drewnianego albo metalowego;
 • odżywki do skórek.

Możesz także zdecydować się na zakup gotowych klipsów przeznaczonych do usuwania hybrydy, ale powyższe przyrządy w zupełności ci wystarczą.

Jak zdjąć hybrydy w domu – instrukcja krok po kroku

Mając przygotowane potrzebne narzędzia, możesz przystąpić do samodzielnego zdjęcia hybrydy z paznokci.

 1. Przede wszystkim musisz za pomocą polerki delikatnie zmatowić pierwszą warstwę hybrydy.
 2. Następnie namocz waciki w acetonie i przyłóż je do zmatowionych paznokci, po czym owiń je folią aluminiową. Pamiętaj, że aceton nie może zakrywać palca, tylko płytkę paznokci!
 3. Szczelnie zawiniętą folię na paznokciach pozostaw na około 10 minut. Jeżeli po tym czasie hybryda zaczyna się łuszczyć, to możesz przystąpić do kolejnego etapu, a jeśli nie – poczekaj jeszcze przez chwilę.
 4. Lakier hybrydowy pod wpływem acetonu praktycznie sam odchodzi od paznokci. Jednak dla przyspieszenia tego procesu, możesz delikatnie przy pomocy kopytka usuwać resztki produktu, ale nie rób tego na siłę, bo uszkodzisz powierzchnię płytki.
 5. Jeśli na paznokciach zostały resztki hybrydy, spiłuj je delikatnie polerką.
 6. Po całkowitym usunięciu hybryd, nie zapomnij o nałożeniu olejku lub odżywki na skórki i paznokcie. Wówczas zapobiegniesz ich osłabieniu i łamaniu.

Jak zdjąć hybrydy w domu – pielęgnacja paznokci

Po zdjęciu hybrydy na paznokciach pozostaje resztka bazy, co jest normalnym zjawiskiem. Wystarczy wyrównać lakier za pomocą polerki, choć jeszcze przez jakiś czas utrzyma się on na powierzchni paznokci. Zadbaj o osłabione płytki poprzez regularne wcieranie w nie olejku i nie zapominaj o skórkach. Kremuj dłonie, daj swoim paznokciom odpocząć od lakieru hybrydowego i zafunduj im kąpiel w oliwie z oliwek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta