UrodaProsaki na ustach. Czym są i w jaki sposób je zwalczać? Poszukaj odpowiednich rozwiązań

Prosaki na ustach. Czym są i w jaki sposób je zwalczać? Poszukaj odpowiednich rozwiązań

Prosaki na ustach można zniwelować, ale trzeba działać natychmiast.
Prosaki na ustach można zniwelować, ale trzeba działać natychmiast.
Źródło zdjęć: © Getty Images

17.09.2020 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prosaki na ustach to nic innego jak białe kropki ujawniające się najczęściej w newralgicznych miejscach. Trudne je usunąć, więc często pozostają nawet na kilka tygodni. Dlaczego się pojawiają? Wszystko zależy od kilku czynników, które znajdziesz poniżej. Jeśli zauważyłaś prosaki na ustach, koniecznie sprawdź, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Prosaki na ustach są w pierwszej chwili niepozorne. Dlaczego? To tak naprawdę małe i zatkane gruczoły łojowe, które są zanieczyszczone z powodu błędnej pielęgnacji. Najważniejszym elementem jest wdrożenie skutecznych metod pozbycia się prosaków na ustach, ale zadanie może być utrudnione z powodu lokalizacji zmian skórnych.

Prosaki na ustach – dlaczego się ujawniają?

Zapchane gruczoły łojowe są powodem pojawienia się prosaków na ustach. Białe charakterystyczne krostki częściej towarzyszą osobom z cerą tłustą i mieszaną, ponieważ istnieje ryzyko zbyt dużej ilości sebum. Może się okazać, że prosaki na ustach wynikają z nieprawidłowej pielęgnacji. Stosowanie ciężkich i tłustych kremów, a także przeprowadzanie złego oczyszczanie skóry twarzy mogą przyczynić się także do powstawania zaskórników, prosaków oraz stanów zapalnych.

Prosaki na ustach – jak je usunąć?

Prosaki na ustach to problem głównie estetyczny, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą w usunięciu białych krostek na skórze. Niestety prosaki mogą powracać w mniejszym lub większym natężeniu, dlatego tak ważne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji. Na tego typu zmiany świetnie działają wszelkiego rodzaju kosmetyki z kwasami owocowymi. Dokładnie i delikatnie oczyszczaj okolice ust, gdzie pojawiają się prosaki. Przynajmniej raz w tygodniu postaw na sprawdzony peeling do ust, ale zachowaj ostrożność, aby nie skaleczyć skóry. Staraj się unikać kosmetyków z lanoliną, olejem kokosowym, masłem shea czy olejem z awokado. Dzięki temu na długo pożegnasz prosaki na ustach.

Prosaki na ustach – jakie zabiegi?

Oczywiście, istnieją także metody na usunięcie prosaków na ustach za pomocą zabiegów kosmetycznych. Na jakie warto zwrócić uwagę?

  • nakłuwanie igłą – zabieg musi być wykonany pod odpowiednim kątem, aby oczyścić gruczoły łojowe;
  • elektrokoagulacja – prąd elektryczny usunie zmiany skórne;
  • wymrażanie – działa na wiele zmian skórnych;
  • peeling chemiczny/mikrodermabrazja – osłabiają możliwość pojawienia się prosaków;
  • laser – najskuteczniejszy, ale zarazem najdroższy zabieg.
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także