UrodaWłosyMycie włosów odżywką. Czy wiesz, jak zrobić to poprawnie? Przekonaj się do zaskakujących efektów

Mycie włosów odżywką. Czy wiesz, jak zrobić to poprawnie? Przekonaj się do zaskakujących efektów

Mycie włosów odżywką przyniesie wiele bardzo dobrych rezultatów.
Mycie włosów odżywką przyniesie wiele bardzo dobrych rezultatów.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
17.06.2020 11:48

Mycie włosów odżywką ma dokładnie tyle samo przeciwników, co zwolenników. Z jednej strony zapewnia świetne oczyszczenie pasm, natomiast z drugiej nie każda osoba może sobie pozwolić na ten rodzaj pielęgnacji. Sposób na mycie włosów odżywką idealnie sprawdzi się szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych pasm. Czy jednak wiesz, w jaki sposób przeprowadzić zabieg?

Mycie włosów odżywką szczególnie zachwyci wszystkie kobiety, które borykają się z problemem wysuszonych końcówek i nie tylko. W końcu bardzo dobrze oczyszcza, nie narażając przy tym pasm na dalsze zniszczenia. Jeśli jesteś ciekaw efektów, jakie przynosi mycie włosów odżywką, koniecznie zajrzyj poniżej.

Mycie włosów odżywką – jakie przynosi efekty?

W przeciwieństwie do klasycznego mycia włosów oczyszczanie za pomocą odżywki pozwala na delikatne działanie. Świetnie sprawdzi się u osób po trwałych zabiegach fryzjerskich czy też bardzo suchych i łamliwych. Nie zaleca się mycia włosów odżywką w przypadku pasm przetłuszczających się, ponieważ jedynie pogłębi ten problem. Najważniejszym celem mycia włosów odżywką jest ochrona przed negatywnym działaniem substancji drażniących. Efektem tej metody są zdrowe, lśniące i mocne włosy. Dodatkowo pasma szybciej ulegają stylizacji oraz lepiej się rozczesują.

Mycie włosów odżywką – jak przeprowadzić pielęgnację?

Chcąc przeprowadzić metodę mycia włosów odżywką, możesz skorzystać z dwóch sposobów. Pierwszy z nich znany jako OMO, polega na nałożeniu odżywki, umyciu szamponem oraz ponownego zastosowania odżywki. Bardzo istotna jest aplikacja kosmetyku na całej długości pasm, szczególnie na końcówkach. Następnie bez spłukiwania nałóż na skalp szampon, po czym dokładnie zmyj obie warstwy. Na koniec zastosuj inną odżywkę albo maskę. Z kolei druga metoda mycia włosów odżywką jest znacznie prostsza, ponieważ wymaga zastąpieniu nią dotychczasowego szamponu. Najpierw zmocz pasma, a następnie wmasuj odżywkę podobnie jak szampon. Zostaw specyfik na kilka minut, na koniec spłucz. Prawda, że proste?

Mycie włosów odżywką – jaki produkt wybrać?

Wybierając odpowiedni kosmetyk do mycia włosów odżywką, przede wszystkim zwróć uwagę na skład. Nie może zawierać w sobie silikonów i parabenów! Zamiast tego musi mieć delikatne substancje myjące, które nie spowodują spustoszenia na głowie. Mycie włosów odżywką przynosi rewelacyjne rezultaty, ale czasami do codziennej pielęgnacji będą potrzebne inne środki myjące. Gdy zauważysz, że pasma zaczynają się przetłuszczać, umyj pasma szamponem, a metodę OMO wprowadź jako cotygodniowy rytuał.