UrodaWłosyNanoplastia włosów. Na czym polega ten fryzjerski zabieg upiększający?

Nanoplastia włosów. Na czym polega ten fryzjerski zabieg upiększający?

Nanoplastia włosów rozprawi się nawet z najbardziej opornymi pasmami.
Nanoplastia włosów rozprawi się nawet z najbardziej opornymi pasmami.
Źródło zdjęć: © 123RF

18.09.2020 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nanoplastia włosów jeszcze do niedawna święciła triumfy jedynie za granicą, ale na szczęście także w Polsce zdobywa szeroką rzeszę fanek. Dlaczego? Jej głównym celem jest wyprostowanie nawet najbardziej opornych i kręconych pasm, dzięki czemu okazuje się znacznie skuteczniejszym zabiegiem niż keratynowe prostowanie włosów. Jeśli dotychczas nie słyszałaś o nanoplastii włosów, zapoznaj się ze szczegółami.

Wielu kobietom zależy na gładkich i pięknych pasmach, które są przy okazji mocne oraz lśniące. Na szczęście niewątpliwą pomocą wykazuje się nanoplastia włosów, dzięki której można uzyskać naprawdę fascynujące efekty na głowie. To jeden z nowszych fryzjerskich zabiegów, który warto sprawdzić na sobie.

Nanoplastia włosów – na czym polega zabieg?

Przede wszystkim nanoplastia włosów prostuje pasma. Poradzi sobie także z nawet najbardziej kręconymi oraz niezdyscyplinowanymi włosami – zabieg wprowadza w strukturę pasm substancje aktywne, które świetnie zmieniają ich pierwotny kształt. Do nanoplastii włosów wykorzystuje się karbocysteinę oksoacetamidową, czyli mieszankę kwasu glikolowego, cysteiny oraz kwasu octowego.

Przebieg nanoplastii włosów:

  • na świeżo umyte włosy aplikuje się specjalny preparat do zabiegu - od nasady, po czym nakłada się czepek;
  • po godzinie zmywa się substancję wodą i suszy włosy;
  • następnie pasma zostają poddane prostowaniu – każdy kosmyk jest wygładzany nawet kilka razy, aby osiągnąć najlepszy efekt;
  • na koniec włosy są myte szamponem, później stosuje się maskę.

Cały zabieg nanoplastii włosów trwa nawet od 3 do 6 godzin, ale efekty widoczne są od razu.

Nanoplastia włosów – czym się różni od keratynowego prostowania?

Nanoplastia włosów i keratynowe prostowanie przynoszą zbliżone rezultaty. Jednak w przypadku pierwszego z wymienionych zabiegów efekty są bardziej spektakularne, a przy keratynowym prostowaniu przede wszystkim stawia się na odżywienie i rekonstrukcję. Nanoplastia włosów wykorzystuje składniki organiczne, dlatego też może być stosowana nawet przez kobiety w ciąży. Keratynowe prostowanie jest zabiegiem, który potrzebuje użycia chemicznych środków, często niewskazanych, ponieważ mogą wywołać alergie.

Nanoplastia włosów – jakie przynosi efekty?

Po nanoplastii włosów pasma są lśniące, gładkie i proste, a użyta mieszanka nie obciąża pasm – włosy są lekkie, miękkie i podniesione u nasady. Efekty nanoplastii włosów są naprawdę długotrwałe i można myć włosy jeszcze tego samego dnia, natomiast ewentualne farbowanie jest możliwe po 5 dniach od zabiegu. Nanoplastia włosów kosztuje od 350 do 1000 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także