UrodaWłosyZapuszczanie włosów. Czy można przyspieszyć porost z pomocą prostych metod?

Zapuszczanie włosów. Czy można przyspieszyć porost z pomocą prostych metod?

Zapuszczanie włosów nie jest trudne, ale warto przestrzegać kilku reguł.
Zapuszczanie włosów nie jest trudne, ale warto przestrzegać kilku reguł.
Źródło zdjęć: © 123RF
12.10.2020 13:48

Zapuszczanie włosów wbrew pozorom nie musi być żmudne i uporczywe. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, które umożliwią w krótkim czasie osiągnięcie wymarzonej długości włosów. Wdrożenie do codziennej pielęgnacji prostych metod nie jest trudne, za to przyniesie świetne rezultaty. O czym pamiętać podczas zapuszczania włosów?

Zapuszczanie włosów nie musi wiązać się z wprowadzeniem diametralnych zmian, a raczej wdrożeniu metod ułatwiających dotychczasową pielęgnację. Jeśli zależy Ci na dodatkowych centymetrach fryzury, pamiętaj o kilku ważnych wskazówkach, które zdecydowanie ułatwią dalsze zapuszczanie włosów. Możesz się zdziwić, ale połączenie metod naprawdę przyniesie wiele pozytywnych korzyści.

Zapuszczanie włosów – pobudzająca wcierka

Pierwszym ważnym punktem w zapuszczaniu włosów jest skorzystanie ze wcierki i masażu pobudzającego krążenie krwi. Dzięki tym dwóm czynnikom bardzo szybko zauważysz znaczną poprawę kondycji włosów. Szukaj wcierki, która oparta jest na wyciągu z pokrzywy, kofeiny czy żeń-szenia. Lepiej unikać wcierek zawierających w sobie alkohol, bo podrażnisz skalp. Zapuszczanie włosów będzie łatwiejsze, gdy będziesz masować głowę 3 minuty po każdej aplikacji wcierki.

Zapuszczanie włosów – ziołowa kuracja

Bardzo pomocne przy zapuszczaniu włosów mogą okazać się wszelkiego rodzaju zioła przeznaczone do wzmocnienia pasm. Przede wszystkim wybieraj skrzyp polny i pokrzywę, które są bogatym źródłem witamin z grupy B odpowiadającym za piękny wygląd włosów, skóry oraz paznokci. Skrzyp zawiera znaczną ilość krzemionki, która wpływa na stan skalpu, ale pamiętaj, że kuracja ziołowa wymaga czasu, aby w pełni cieszyć z zapuszczania włosów.

Zapuszczanie włosów – mycie włosów

W przypadku zapuszczania włosów nie można przesadzać ze zbyt częstym myciem. Mocniejsze szampony i odżywki mogą spowodować wypłukanie ochronnego sebum, które jest konieczne dla naturalnego wzmocnienia pasm. Przy zapuszczaniu włosów staraj się myć pasma maksymalnie 3 razy w tygodniu za pomocą bardzo delikatnych kosmetyków.

Zapuszczanie włosów – koniec ze stylizacją

Chcąc zapewnić sobie naturalne zapuszczanie włosów, powinnaś zrezygnować z używania stylizacji na ciepło. Schowaj lokówkę i prostownicę, a po 2 tygodniach zobaczysz pierwsze efekty. Zadbaj o końcówki włosów i nakładaj olejki lub jedwab w płynie, aby pasma się nie kruszyły. Najlepiej odstaw suszarkę i pozostawiaj włosy do naturalnego schnięcia, ale jeśli musisz to zrobić używaj chłodnego nawiewu, który domknie łuski.

Zapuszczanie włosów – niezastąpiona pielęgnacja

Zwracaj większą uwagę na sposób, w jaki myjesz włosy, aby w pełni cieszyć się z zapuszczonych pasm. Podczas ich mycia staraj się masować skalp opuszkami palców i unikaj nadmiernego szarpania. Przy okazji dokładnie spłukuj wszystkie kosmetyki z włosów i używaj do tego chłodnej wody. Nie pocieraj włosów ręcznikiem, tylko odsączaj nadmiar wody w materiał. Zapuszczanie włosów będzie efektowniejsze, gdy dopasujesz szczotkę do rodzaju pasm, a także zaczniesz używać delikatnych gumek pozbawionych ozdób.