Jak pozbyć się łupieżu? Znajdź idealny sposób dla pięknych i zdrowych włosów
Łupież to jedna z największych włosowych zmor, z którymi trzeba walczyć. Niestety czasem leczenie okazuje się trudne oraz niewystarczające, dlatego warto wiedzieć więcej na temat tego, jak pozbyć się łupieżu. Skórne problemy, szczególnie związane ze skalpem, są uciążliwe i bardzo denerwujące. Jeśli szukasz najlepszych rozwiązań do usunięcia łupieżu, skorzystaj z poniższych wskazówek.
30.09.2020 10:28
Jak pozbyć się łupieżu? Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta, jak można początkowo myśleć. Na szczęście istnieją sprawdzone i pomocne sposoby, które ułatwią zniwelowanie tego uporczywego problemu skórnego. Często łupież pojawia się pod wpływem wielu różnych czynników i może dotknąć każdego niezależnie od wieku.
Jak pozbyć się łupieżu – główne przyczyny
Nim zdecydujesz się na podjęcie nierównej walki z łupieżem, dobrze się zastanów, czy dieta oraz stan twojego zdrowia są zadowalające. Bardzo ważnymi elementami w zdrowej diecie, które wspomogą likwidowanie łupieżu, są ryby, pestki słonecznika, nasiona dyni oraz orzechy. Unikaj picia kolorowych i gazowanych napojów, dlatego sięgaj po wodę. Najważniejsze przyczyny powstawania łupieżu:
- wysuszenie skóry;
- uczulenie na niektóre kosmetyki;
- rozwój mikroorganizmów;
- choroby skóry (łuszczyca, wypryski).
Jak pozbyć się łupieżu – proste sposoby
Przede wszystkim spójrz na łupież, który masz na głowie. Jeśli są to drobne płatki opadające na ubrania – masz do czynienia z łupieżem suchym, z kolei żółte łuski są oznaką łupieżu tłustego. Choć możesz skorzystać z aptecznych środków, ale na początku możesz zdecydować się na wprowadzeniu kilku ważnych nawyków:
Dopasuj do rodzaju swoich włosów odpowiednich kosmetyków, aby w pełni wyleczyć łupież.
Jak pozbyć się łupieżu – domowe patenty
Jeśli chcesz wprowadzić domowe sposoby na pozbycie się łupieżu, masz wiele możliwości. Ich działanie zdecydowanie przyspieszy leczenie problemu skórnego, dlatego nie zwlekaj i działaj:
- pokrzywa – zaparz liście pokrzywy w kubku, a po ostygnięciu przepłucz nią głowę, po czym ją spłucz i umyj włosy lekkim szamponem;
- ocet jabłkowy – 2 łyżki stołowe octu wymieszaj z letnią wodą, po umyciu włosów szamponem opłucz głowę mieszanką;
- olej rycynowy – nanieś odrobinę oleju na skórę głowy i pozostaw na 30 minut, po czym klasycznie umyj włosy;
- cytryna – nacieraj głowę plastrem cytryny przez kilka minut i na koniec zastosuj szampon.