UrodaWoda morska. Kiedy można ją zastosować? Poznaj szczególne i nieocenione właściwości preparatu

Woda morska. Kiedy można ją zastosować? Poznaj szczególne i nieocenione właściwości preparatu

Woda morska pozwoli na udrożnienie górnych dróg oddechowych.
Woda morska pozwoli na udrożnienie górnych dróg oddechowych.
Źródło zdjęć: © Pexels
24.08.2020 13:10, aktualizacja: 01.03.2022 13:44

Nazwa wody morskiej może być dla niektórych myląca, ponieważ ma ona niewiele wspólnego z morzem. Za to zawiera w sobie chlorek sodu, który występuje w różnych stężeniach i jest całkowicie bezpieczny. Bardzo często woda morska bywa wykorzystywana przy zatkanym nosie oraz infekcji, aby skutecznie oczyścić drogi oddechowe.

Wodę morską dostaniesz w każdej aptece oraz w większości popularnych drogerii. Najczęściej używana jest jako baza do produkcji innych kosmetyków, a także produktów przeznaczonych do pielęgnacji nosa. Czy jednak znasz właściwości wody morskiej? Sprawdź koniecznie, co warto wiedzieć o tym niezwykłym specyfiku.

Woda morska – jak właściwie działa i jakie właściwości wykazuje?

Woda morska to roztwór chlorku sodu, najczęściej spotykany w formie sterylnego aerozolu. W podstawowej wersji określa się wodę morską mianem roztworu izotonicznego, ponieważ ma dokładnie takie stężenie, co zalegająca wydzielina w nosie. Woda morska może zawierać w sobie także siarkę, miedź, selen, żelazo oraz mangan. Roztwór preparatu nawilża i oczyszcza bonę śluzową, a także zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych. Pozwala na wypłukanie zanieczyszczeń, wirusów i innych drobnoustrojów.

Woda morska – jak wspomaga leczenie alergii?

Możesz stosować wodę morską również w formie inhalacji, szczególnie u osób borykających się z alergią. Potrzebny jest do tego specjalny inhalator, który ułatwi korzystanie z roztworu. W tym przypadku pomocne będą ampułki (zawierające w sobie sól fizjologiczną), które pod wpływem kompresora rozpylają roztwór w formie pary bezpośrednio do dróg oddechowych. Woda morska ułatwia oddychanie osobom borykającym się z wieloma problemami zdrowotnymi. W niektórych wariantach wody morskiej, możesz znaleźć także kwas hialuronowy, olejki eteryczne oraz wodę termalną.

Woda morska – kiedy można ją stosować?

Woda morska jest całkowicie bezpieczna, więc można ją stosować u dzieci od pierwszych dni życia oraz także u dorosłych. Może być wykorzystana do oczyszczania nosa, wypłukania zatok czy wspomnianej wcześniej inhalacji. Pamiętaj, że w przypadku bezproblemowego oczyszczania nosa sposobem mechanicznym, nie musisz sięgać po wodę morską. Jeśli jednak męczysz się z katarem, masz trudności z oddychaniem – wypróbuj roztwór chlorku sodu.

Źródło artykułu:WP Kobieta