Pies wąchał brzuch ciężarnej. Uratował jej życie

Pies wąchał brzuch ciężarnej. Uratował jej życie

Pies wyczuł jej chorobę.
Pies wyczuł jej chorobę.
Źródło zdjęć: © TikTok | Brittany Welsh
29.01.2024 11:18, aktualizacja: 29.01.2024 12:43

Zwierzęta mają instynkt, który przekracza nasze wyobrażenia. Ich wyostrzone zmysły potrafią nas zaskoczyć, a nawet uratować życie. Przydarzyło się to pewnej tiktokerce, która niedawno podzieliła się swoją historią.

Psy są obdarzone niesamowitym węchem, który już teraz jest wykorzystywany np. w pracy policyjnej lub podczas kontroli na lotniskach. Wciąż jednak nie zdajemy sobie sprawy z pełni możliwości tych zwierząt. Okazuje się, że potrafią wyczuć zmiany zachodzące w ludzkim organizmie. Jeśli zaufamy czworonożnym przyjaciołom i nie zignorujemy ostrzeżenia, mamy szansę uratować zdrowie i życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pies ciągle wąchał brzuch ciężarnej. Postanowiła działać

Użytkowniczka Tik Toka @britt.welsh dzieli się na koncie filmikami, w których pokazuje, jak żyje na co dzień. Gdy była w ósmym miesiącu ciąży, zauważyła, że jej pies dziwnie się zachowuje. Piękny i mądry golden retriever nie tylko nie odstępował jej na krok, ale również nieustannie wąchał jej brzuch. Ponieważ nie było to typowe dla niego zachowanie, Brittany poczuła niepokój i postanowiła na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem. Podczas wizyty przekonała się, że warto słuchać swojego zwierzaka.

Brittany była chora. Szybka wizyta uratowała dziecko

W trakcie kontrolnej wizyty okazało się, że tiktokerka cierpi na poważną infekcję układu moczowego, która u ciężarnej mogła mieć naprawdę przykre konsekwencje. Nieleczona infekcja stanowiła zagrożenie dla nienarodzonego dziecka – mogła wywołać przedwczesny poród. Na szczęście dzięki czujności psa i swojej szybkiej reakcji kobieta otrzymała leki i kilka godzin później była już w domu. Cała, zdrowa i przepełniona wdzięcznością dla czworonożnego przyjaciela, który ją uratował.

Jakie choroby wyczuwają psy? Wiedzą, jak pachnie nowotwór

Takich historii zdarza się mnóstwo, może nawet sami doświadczyliśmy ich w gronie rodziny czy bliskich znajomych. To nie legenda, ale fakt – psy potrafią wyczuć we wczesnym stadium wiele ludzkich chorób. Powstała nawet specjalna organizacja "Psy do wykrywania chorób" (ang. Medical Detection Dogs), która zajmuje się badaniem tego niesamowitego zjawiska.

Psy potrafią rozpoznać niewyczuwalny dla nas zapach komórek rakowych. Kierując się węchem, rozpoznają takie choroby, jak np. cukrzyca, migrena, narkolepsja. Potrafią również wyczuć, kiedy zbliża się atak padaczki, i starają się ostrzec opiekuna na czas, aby mógł się do niego odpowiednio przygotować.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta