ModaWygodne i zawsze modne fryzury na lato

Wygodne i zawsze modne fryzury na lato

Wygodne i zawsze modne fryzury na lato
Źródło zdjęć: © iStock.com | visoook
Marlena Kostyńska
27.06.2018 08:39, aktualizacja: 07.09.2018 11:26

Najbardziej uniwersalne fryzury na lato powinny być wygodne, proste i sprawdzać się w gorące dni. Proponujemy modne fryzury na lato dla praktycznych kobiet, które poszukują funkcjonalnego rozwiązania na co dzień.

Rozpuszczone włosy na lato

Gdy poszukujemy najlepszej fryzury na lato odpowiadającej naszym potrzebom, najprostszym rozwiązaniem mogą wydać się rozpuszczone włosy, jednak również one wymagają odpowiedniej stylizacji, by dobrze wyglądać przez cały dzień. Jeśli nasze włosy nie chcą się układać zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a pianki i lakiery nie pomagają, warto zdecydować się na cieniowanie włosów. Ten prosty zabieg nada rozpuszczonym włosom zadowalający kształt. Co więcej, cieniowanie to korzystny zabieg również w przypadku cienkich włosów, ponieważ dodaje im objętości.

Modną fryzurą dla włosów długich i półdługich są też delikatne fale bądź zmysłowe loki, które stanowią niezwykle kobiece rozwiązanie na letnie dni. Mogą sprawiać wrażenie niepokornych, ale dzięki kosmetykom utrwalającym zapewnimy im sprężystość na cały dzień.

Rozpuszczone włosy zawsze prezentują się naturalnie, jednak warto najpierw odpowiednio zadbać o ich kondycję, aby były miękkie i błyszczące. Dotyczy to szczególnie długich włosów, na których znacznej powierzchni od razu widać oznaki wysuszenia lub innych uszkodzeń. Warto postawić na domowe kosmetyki takie naturalne odżywki do włosów, które korzystnie wpłyną na stan kosmyków oraz skóry głowy.

Skuteczne odżywki i inne kosmetyki do włosów znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Obraz
© pexels.com

Lekkie upięcia na lato

Gdy witają nas letnie upały, rozpuszczone włosy mogą stać się dla nas dodatkowym obciążeniem i zwiększać odczucie gorąca. W gorące dni zdecydujmy się na modne, lekkie upięcia. Ponadczasową fryzurą jest niski kucyk, a więc klasyczne rozwiązanie pozwalające na odsłonięcie twarzy i szyi. Chociaż kucyk wydaje się oklepanym rozwiązaniem, to nie musi być nudny. Włosy związane z tyłu gumką możemy dodatkową spiąć metalową obrączką lub ozdobną spinką w nietypowym kształcie np. ptasiego pióra, liścia czy innych motywów roślinnych. Możemy też zebrać włosy z jednej strony i związać je w ten sposób, by kucyk opadał do przodu przez jedno ramię. Świetnym rozwiązaniem jest też wysoki kucyk, który może prezentować się szczególnie ciekawie na cieniowanych kaskadowo włosach – możemy wtedy wypuścić z niego pojedyncze pasemka włosów lub wyeksponować grzywkę.

Obraz
© pexels.com

Kolejna propozycja to niskie upięcia lub wysokie koki, które również bardzo dobrze sprawdzą się w letnim okresie. Stylowym, ale przy tym wygodnym rozwiązaniem, będzie chociażby kok hiszpański lub kok z włosów zaplecionych w warkocz.

Warkocze na lato

Skoro już o warkoczach mowa, to stanowią one trafioną propozycję fryzury na lato, aczkolwiek warkocz wymaga nieco więcej pracy niż proste upięcie lub rozpuszczenie włosów. Jeśli jednak mamy chwilę czasu, warto pokusić się o nieskomplikowany warkocz, który jest kwintesencją lata i wakacyjnej atmosfery. Panie, które mają większą wprawę, mogą postawić na różne warianty warkoczy dobieranych, korony, warkocze francuskie, warkocze holenderskie lub modne nowości takie jak* warkocze bokserskie* czy warkocz pipe bride.

Obraz
© pexels.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także