UrodaWypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - jak wygląda zabieg?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Anna Bator
28.06.2018 01:41, aktualizacja: 18.03.2019 20:25

Wypełnianie zmarszczek to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Trudno się dziwić zainteresowaniem kwasem hialuronowym, ponieważ jest bardzo skuteczny i daje naturalny efekt. Jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Czy można uniknąć zmarszczek?

Zmarszczki pojawiają się z wiekiem, kiedy skóra traci swoją elastyczność. Pierwsze z nich pojawiają się w okolicy 25. roku życia. Zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne, które ukazują dynamikę naszej twarzy. Z czasem, m.in. na skutek utraty kolagenu i elastyny, zmarszczki pojawiają się na twarzy, szyi, ramionach czy dłoniach.

To, kiedy się pojawią, w znacznym stopniu zależy od genów. Drugim czynnikiem jest tryb życia, m.in. dieta, odpowiednie nawodnienie organizmu, używki (w tym papierosy)
czy też narażanie skóry na działanie promieni słonecznych. Zmarszczkom sprzyjają także nieprawidłowa pielęgnacja skóry, wahania wagi oraz niektóre choroby.

Kwas hialuronowy - właściwości

Kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych. Jest składnikiem mazi stawowej, ale także skóry właściwej. Wiąże on włókna kolagenowe oraz wodę w skórze, pozostawiając ją optymalnie odżywioną i nawilżoną, a przez to sprężystą i jędrną.

Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w organizmie maleje, a jedyną opcją dostarczenia go jest aplikacja z zewnątrz. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów kosmetycznych i medycznych bazujących na kwasie hialuronowym. Podaje się go także w przypadku problemów zdrowotnych, np. w formie zastrzyków w kolano.

Szerokie zastosowanie znalazł zwłaszcza w medycynie estetycznej. Używa się go podczas zabiegu mezoterapii, powiększania ust czy wypełniania zmarszczek i bruzd na skórze.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w przypadku zmarszczek podawany jest drogą iniekcji. Ostrzykuje się wybrane partie skóry, wprowadzając preparat z kwasem hialuronowym. Oprócz kwasu hialuronowego może być stosowany także kwas polimlekowy oraz popularny botoks. Kwas hialuronowy, w przeciwieństwie do tego ostatniego, daje bardzo naturalny efekt.

Niestety kwas hialuronowy ulega wchłonięciu, przez co efekt zabiegu może się utrzymywać przez 8-10 miesięcy do dwóch lat, w zależności od przypadku. Po tym czasie jest możliwość wykonania ponownego zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Przeciwwskazaniem do zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mogą być niektóre choroby i stany zapalne skóry, np. trądzik. Odradza się także wykonywania zabiegu osobom z opryszczką, jak również kobietom w ciąży.

Również niektóre choroby mogą być przeciwwskazaniem do ostrzykiwania kwasem hialuronowym. Wśród nich wymienia się choroby autoimmunologiczne (cukrzyca, anemia, toczeń, stwardnienie rozsiane)
oraz nowotworowe.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Na drogeryjnych półkach można znaleźć kosmetyki z kwasem hialuronowym. Wśród nich warte uwagi są zwłaszcza kremy do twarzy, które odżywiają i nawilżają skórę, wygładzają zmarszczki pod oczami i poprawiają sprężystość. Kwas hialuronowy znajdziemy także w maskach do włosów, serum na rozdwojone końcówki oraz maseczkach do twarzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także