Zaapelowała do Polaków. "Kraj spory, pomieści wszystkich"

Matylda Damięcka pokazała nowe grafiki
Matylda Damięcka pokazała nowe grafiki
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

11.11.2023 12:07, aktual.: 11.11.2023 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka regularnie komentuje bieżące wydarzenia polityczne i społeczne za pomocą charakterystycznych rysunków. Tym razem opublikowała na swoim profilu nową grafikę, w której odniosła się do Święta Niepodległości.

Matylda Damięcka jest graficzką, która aktywnie prowadzi swój profil instagramowy @thegirlwhofellonearth. Obserwuje ją już ponad 268 tysięcy użytkowników, którzy śledzą regularne rysunkowe, artystyczne komentarze dotyczące bieżących tematów politycznych i społecznych oraz ważnych świąt czy wydarzeń.

Matylda Damięcka pokazała nowe grafiki

11 listopada artystka postanowiła opublikować serię grafik o tematyce odnoszącej się do Święta Niepodległości i patriotyzmu. Jedna z nich przedstawia rozdartą na pół flagę polską - z obydwu części widać wyciągnięte ręce, z których część trzyma się mocno. Inne tylko zbliżają się do siebie i próbują się nawzajem chwycić, a jedna jest zaciśnięta w pięść.

Na kolejnych rysunkach widać na przykład łańcuszki z dwiema częściami Polski oraz flagę Polski, której dwie części są zszywane. Pojawiła się także grafika czapki z daszkiem, stylizowanej na popularną czapkę Donalda Trumpa. Jest na niej napis: "Make Poland great again". Opublikowała też popularnego mema, na którym pokazane są zdjęcia korków z różnych miast na świecie z dopiskiem: "Cały świat z Polakami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oprócz obrazków Damięcka zamieściła także bardzo krótki post. "Nie wyganiajmy się wzajem, kraj spory, pomieści wszystkich" - napisała w hashtagu dołączonym do zamieszczonych rysunków. Dodała także datę - 11.11.

Internauci skomentowali grafiki. "Jak zawsze w punkt"

Rysunki Matyldy Damięckiej komentujące kwestie istotnie społeczne cieszą się sporą popularnością, często też budzą też wiele emocji. Podobnie było również tym razem. Nie zabrakło komplementów pod adresem autorki. "Uwielbiam Pani grafiki. Jak zawsze w punkt" - napisała jedna z użytkowniczek. "Jak zwykle genialne" - dodała inna.

"Kiedyś stałem z racą na rondzie Dmowskiego, teraz już tego nie czuję... Za dużo podziałów, za dużo politycznego gnoju. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale dziś nie uważam, że jest co świętować. Zadajmy sobie pytanie, czy gdyby móc cofnąć czas i pokazać wszystkim gloryfikowanym bohaterom, takim jak Piłsudski, jak wygląda Polska w 2023 roku, to czy wtedy równie dumnie by chwycili za szablę i walczyli, wiedząc, jak to będzie wyglądać za x lat..." - zastanawiał się z kolei kolejny internauta.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (174)
Zobacz także