Blisko ludziZapytał księdza o śmierć dziecka. Internauci reagują na słowa duchownego

Zapytał księdza o śmierć dziecka. Internauci reagują na słowa duchownego

Dlaczego dzieci umierają? Ksiądz-tiktoker tłumaczy
Dlaczego dzieci umierają? Ksiądz-tiktoker tłumaczy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok

06.09.2022 10:40, aktual.: 06.09.2022 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ksiądz Sebastian Picur to chyba najpopularniejszy duchowny w polskim internecie. Jego profil na TikToku obserwuje już ponad pół miliona widzów, którzy nie boją się zadawać trudnych pytań. Jedno z nich dotyczyło przedwczesnej śmierci dziecka. Co do powiedzenia na ten temat ma tiktoker w koloratce?

Spadek liczby aktywnych wiernych sprawia, że Kościół katolicki poszukuje nowych form ewangelizacji. Największym wyzwaniem może być dotarcie do młodych ludzi, którzy - jak pokazują statystyki - są coraz mniej religijni. Niektórzy księża próbują odwrócić ten trend, sięgając po nowoczesne rozwiązania.

Sebastian Picur - ksiądz z TikToka

Przykładem nieszablonowego podejścia do katechezy jest bez wątpienia ksiądz Sebastian Picur, który nie zamyka się w świątyni, ale prężnie działa również w sieci. Tiktokera w koloratce obserwuje już ponad pół miliona osób. Publikowane przez niego filmiki odnotowują dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy wyświetleń. Skąd taka popularność? Młody ksiądz nie obawia się nawet najtrudniejszych tematów i prowadzi żywy dialog ze swoimi widzami.

Niedawno odniósł się m.in. do kontrowersyjnego fragmentu podręcznika do Historii i Teraźniejszości, w którym poruszono kwestię zapłodnienia in vitro. Autor publikacji pytał: "Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?". "Każde dziecko ma swoją godność i wartość. I nie ponosi tutaj żadnej winy" - skomentował Picur, zaznaczając jednak, że metoda ta "budzi wiele zastrzeżeń moralnych".

Kiedy umiera dziecko

W innym nagraniu, w odpowiedzi na komentarz internauty, duchowny znowu poruszył temat dzieci. Tych, które odeszły przedwcześnie. "Często, kiedy umiera dziecko, mówi się, że Bóg tak chciał. Nie zgadzam się" - stwierdził jeden z uczestników dyskusji. Ksiądz skomentował jego słowa.

"Nie zrzucajmy zła na Pana Boga. Bóg jest Miłością i tylko On z trudnych sytuacji wyprowadza dobro" - przekonuje duchowny.

Nie wszyscy widzowie są usatysfakcjonowani odpowiedzią księdza-tiktokera. "Nigdy nie jego wina, gdy dzieje się coś złego, ale zawsze jego zasługa, gdy dzieje się coś dobrego. Jak wygodnie", "Jak można wyprowadzić coś dobrego ze śmierci dziecka?!", "Jakie jest dobro w takiej trudnej sytuacji?" - czytamy w komentarzach. Te wątpliwości, póki co pozostają bez odpowiedzi.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (113)
Zobacz także