Trwa ładowanie...

ZUS upomina Polaków. Tę zmianę trzeba zasygnalizować samemu

ZUS radzi, aby w najbliższym czasie uważnie patrzeć na skrzynki pocztowe i wypatrywać listonosza. Wszystko ma związek z ubezpieczeniami zdrowotnymi, a także dodatkowymi świadczeniami dla seniorów.

ZUS upomina PolakówZUS upomina PolakówŹródło: Adobe Stock, fot: Adobe Stock
d1dzloq
d1dzloq

ZUS apeluje do Polaków, aby w stosownym momencie złożyć odpowiedni wniosek. Wszystko przez ubezpieczenia zdrowotne. Jeżeli zgłosimy członka rodziny do nabycia własnego tytułu ubezpieczenia zdrowotnego, konieczne jest wyrejestrowanie i ponowne zapisanie tej osoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podarunkowe skarpety MediaMarkt na święta

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina. Wiele osób tego nie robi

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zauważają, że w przypadku gdy sami zgłosiliśmy pewnego członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego, a on w międzyczasie nabył własny tytuł takiej usługi np. poprzez podjęcie pracy lub podjęcie działalności gospodarczej, musi on zostać wyrejestrowany z ubezpieczenia jako członek rodziny.

- Zgłoś to do swojego płatnika składek - apeluje ZUS.

Jeśli zaś do ubezpieczenia zgłosiliśmy się sami, obowiązek wyrejestrowania się z ubezpieczenia rodzinnego przypada na nas samych.

Ważna wiadomość dla seniorów

To właśnie w kwietniu na konta seniorów wpłynie tak zwana "trzynastka". Trzeba podkreślić, że świadczenie to wpłynie na konta tylko tych seniorów, którzy odpowiednio wcześnie złożyli wniosek. W związku z nadchodzącymi świętami ZUS wysłał do seniorów ważne informacje dotyczące owych świadczeń, a także wysokości emerytury już wcześniej.

d1dzloq

Z tego względu warto sprawdzić dane zawarte w tym dokumencie. Jeżeli tylko wykryjemy pewne nieprawidłowości lub mamy jakikolwiek wątpliwości, od razu zgłośmy się do ZUS-u. Trzeba też dodać, że od informacji z ZUS-u dotyczącej wysokości emerytury po waloryzacji lub też kwoty tzw. "trzynastki" można się odwołać. Trzeba wtedy odwołać się jednocześnie do sądu oraz do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dzloq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dzloq