Trwa ładowanie...

Akcesoria do biegania. Jak wybrać przydatne gadżety dla biegacza?

Akcesoria do biegania zostały stworzone z myślą o ułatwieniu biegaczom aktywności fizycznej. Wśród wszystkich gadżetów zdecydowanie największą popularnością cieszą się zegarki elektroniczne, których celem jest precyzyjny pomiar odległości oraz liczby spalonych kalorii. Dużym zainteresowaniem cieszą się także opaski na telefon do biegania, dzięki którym możemy podczas truchtu słuchać ulubionej muzyki.

Akcesoria do biegania. Jak wybrać przydatne gadżety dla biegacza?Źródło: iStock.com
d23epr5
d23epr5

Zegarek do biegania

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów do biegania jest zegarek. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu zegarków, różniących się od siebie przede wszystkim funkcjonalnością. Co istotne, wybór gadżetu powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji biegacza.

Osoby, które biegają w terenie np. po lasach czy po parku, szczególnie docenią moduł GPS w takim zegarku. Z kolei osobom, preferującym bieganie na bieżni lub na stadionie, taka funkcja w zegarku będzie niepotrzebna.

Niektóre urządzenia elektroniczne wyposażone są także w funkcję obliczania spalonych kalorii podczas biegu (po uprzednim wpisaniu wagi i wzrostu). Zaawansowanym biegaczom, czyli takim, którzy odróżniają trening tlenowy od beztlenowego, przyda się pulsometr oraz międzyczasy. Dobrą alternatywą dla zegarka do biegania są opaski sportowe, których działanie bazuje na aplikacji dla biegaczy zainstalowanej w smartfonie.

d23epr5

Pokrowiec na telefon do biegania

Kolejnym przydatnym akcesorium do biegania jest pokrowiec na telefon, który umieszcza się na nadgarstku lub ramieniu. Dzięki temu w trakcie biegu możemy słuchać muzyki i czerpać większą przyjemność z aktywności fizycznej. Tego typu pokrowce zazwyczaj wykonane są z poliamidu. Przy wyborze opaski na telefon do biegania warto pamiętać o dostosowaniu jej wielkości do rozmiaru naszego smartfonu. Osoby, które nie przepadają za takimi pokrowcami śmiało mogą postawić na pas na telefon do biegania.

Słuchawki dla biegacza

Na liście akcesoriów do biegania nie może zabraknąć słuchawek, które uprzyjemniają proces gubienia zbędnych kilogramów. Bieganie bez ulubionej muzyki nie jest już tak atrakcyjne. Dużą popularnością wśród biegaczy cieszą się słuchawki z zausznikiem, które trzymają się mocno na uszach, dzięki czemu nie musimy się martwić, że podczas biegu będą nam przeszkadzać.

Wygodnym rozwiązaniem są bezprzewodowe słuchawki sportowe, które łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Ich wadą jest cena, która jest znacznie wyższa, aniżeli w przypadku słuchawek przewodowych.

d23epr5

Okulary do biegania

Wartym uwagi gadżetem dla biegaczy są także okulary sportowe, które są szczególnie przydatne dla osób preferujących bieganie na zewnątrz w różnych warunkach atmosferycznych (również w zimie). Tego typu okulary wyposażone są w fotochromową soczewkę, która dopasowuje się do warunków pogodowych - przyciemnia się, gdy świeci słońce i rozjaśnia przy słabej widoczności.

Nie bez znaczenia jest również to, że okulary do biegania chronią oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Sprawdzą się one nie tylko w przypadku biegaczy, ale również w przypadku rowerzystów i amatorów pieszych wędrówek.

d23epr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23epr5