Blisko ludziAnna Kalczyńska pokazała zdjęcie z Włoch. Ukłon w stronę lekarzy

Anna Kalczyńska pokazała zdjęcie z Włoch. Ukłon w stronę lekarzy

Anna Kalczyńska pokazała zdjęcie z Włoch. Ukłon w stronę lekarzy
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
03.04.2020 07:47, aktualizacja: 03.04.2020 08:12

Anna Kalczyńska w mediach społecznościowych zamieściła wymowny wpis. Złożyła hołd polskim lekarzom, którzy pojechali do Włoch, by pomóc kolegom po fachu. Służba lekarska codziennie naraża swoje zdrowie i życie bliskich, by walczyć z koronawirusem.

Po 15 marca na wezwanie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen poszczególne państwa europejskie zaczęły wspierać materialnie Włochy. Wysyłają maseczki i sprzęt medyczny. Dodatkowo Niemcy każdego dnia przewożą kolejnych pacjentów z Włoch do szpitali w swoim kraju. Od wybuchu epidemii we Włoszech na COVID-19 zmarło kilkanaście tysięcy osób. Najwięcej zakażonych koronawirusem jest w północnych regionach kraju.

Do wsparcia Włoch ruszyła również grupa polskich lekarzy. Pomagają oni w Brescii, drugim największym po Mediolanie mieście Lombardii, w organizacji oddziału intensywnej terapii. I właśnie o tym jest najnowszy post Kalczyńskiej.

Anna Klaczyńska o polskich lekarzach we Włoszech

Anna Kalczyńska opublikowała na instagramowym koncie zdjęcie, które zostało wykonane w zeszłym roku we Włoszech. "Brescia. Zimny maj, rok temu. Dzisiaj – połowa, czyli 100 tysięcy mieszkańców tego uroczego włoskiego miasteczka jest zakażona koronawirusem. Co roku w maju odbywa się w Brescii słynny rajd automobilowy Mille Miglia, zjeżdżają tysiące turystów, bogatych uczestników i miłośników tego historycznego wydarzenia. Jest radość i przepych, wspaniałe imprezy zamknięte i plenerowe" – napisała.

W dalszej części opisu zwraca uwagę, że w tym roku turystów nie będzie. Huczne imprezy zastąpi żałoba. "Dziś największym uznaniem cieszą się tu lekarze z Polski, którzy przylecieli pomagać włoskim kolegom w ratowaniu życia mieszkańców..." – dodaje prezenterka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta