Trwa ładowanie...

Bąkiewicz zaliczył wpadkę podczas przemowy. Dorota Szelągowska zamieściła sarkastyczny komentarz

Robert Bąkiewicz co roku przemawia podczas warszawskiego Marszu Niepodległości. Tym razem zaliczył niemałą wpadkę językową i pomylił "kaganek" z "krużgankiem". Błąd nie przeszedł bez echa. Wyśmiała go nawet Dorota Szelągowska.

Share
Dorota Szelągowska komentuje wpadkę Bąkiewicza Dorota Szelągowska komentuje wpadkę Bąkiewicza Źródło: AKPA, Instagram.com
d38omts

W czwartek Marsz Niepodległości przeszedł jak co roku ulicami Warszawy. Wystartował o godzinie 13 z Ronda Dmowskiego. Podczas wydarzenia wystąpił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. W swojej przemowie chciał odnieść się do obecnej międzynarodowej sytuacji politycznej, a w szczególności do dramatycznych wydarzeń rozgrywających się na granicy polsko-białoruskiej. Nie obyło się jednak bez sporej wpadki językowej. 

Bąkiewicz zaliczył wpadkę podczas wystąpienia 

"W tej chwili porządkuje się nowy świat na naszych oczach i to od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała, czy będziemy narodem silnym, gotowym nieść krużganek oświaty, chrześcijaństwa, cywilizacji łacińskiej na Zachód" – powiedział Bąkiewicz do zgromadzonego tłumu. 

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości popełnił błąd i zamienił słowo "kaganek" na "krużganek", oznaczający długi korytarz. Chodziło mu natomiast o wyrażenie "nieść kaganek oświaty", które oznacza krzewienie wiedzy. Pomyłka Bąkiewicza nie przeszła bez echa. O jej komentarz pokusiła się nawet Dorota Szelągowska. Opublikowała go w swojej instagramowej relacji. W humorystycznym wpisie zwróciła się do organizatorów przyszłorocznego Marszu Niepodległości.  

Szelągowska wyśmiewa błąd Bąkiewicza 

"W przyszłym roku, przed marszem niepodległości, radziłabym, by miasto Warszawa, poza usunięciem z trasy koszy na śmieci, stojaków na rowery i materiałów budowlanych, zabezpieczyło też krużganki, bo nam je Bąkiewicz wyniesie" – napisała prezenterka i dekoratorka wnętrz, śmiejąc się z wpadki Bąkiewicza.
Dorota Szelągowska wyśmiewa wpadkę Bąkiewicza Instagram.com
Dorota Szelągowska wyśmiewa wpadkę Bąkiewicza Źródło: Instagram.com

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Robert Bąkiewicz opublikował film. Poseł Nowej Lewicy komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38omts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38omts
d38omts