ModaBerlin Street Fashion

Berlin Street Fashion

Berlin Street Fashion
Źródło zdjęć: © Stillinberlin.com
27.02.2008 15:45, aktualizacja: 29.05.2010 11:13

Jaka jest berlińska ulica? Czy różni się czymś od ulic innych metropolii? Po odpowiedz udałam się do prawdziwych ekspertów: założycieli najciekawszej strony www z modą uliczną Berlina – Stillinberlin.com – Mary i Benjamina.

Jaka jest berlińska ulica? Czy różni się czymś od ulic innych metropolii? Po odpowiedz udałam się do prawdziwych ekspertów: założycieli najciekawszej strony www z modą uliczną Berlina – Stillinberlin.com – Mary i Benjamina.

Mary Scherpe and Benjamin Richter – obserwatorzy i znawcy mody ulicznej z Berlina – na co dzień wyglądają niezwykle normalnie. Sami żartują, że samych siebie nigdy nie umieściliby na Stillinberlin.com ... Wygląda na to, że nie mają czasu, aby myśleć już o swoim image: oprócz podglądania berlińczyków, prowadzenia bloga i jego różnych odmian na Flickrze, Facebooku, Myspace i IQONS, Mary studiuje historię sztuki i japonistykę, Benjamin japonistykę i filozofię... Kiedy okazało się, że oboje są fanami serwisów dostarczających świeżej ulicznej mody na świecie – pomyśleli, że sami mogliby taki prowadzić.

Wciągnęli sie, gdy okazało się jak bardzo inspirujące jest ich zajęcie: poznają ciągle nowych ludzi z niezwykłymi pomysłami, zyskali nawet sławę... W międzyczasie organizują wystawy zdjęć ze Stillinberlin, udzielają wywiadów, mają stała rubrykę w miejskim magazynie Zitty... Stawiają na styl, indywidualizm, oryginalność, piękno i odwagę. Udało mi się namówić ich na to, na co wcześniej nigdy się nie zgodzili, wykręcając się, że nie są ekspertami: aby opisali styl mieszkańców Berlina. Wiem, że nie lubicie opisywać stylu berlińskiej ulicy, ale gdybym zapytała was o parę cech charakterystycznych dla tego miasta byłyby to....

Mary i Benjamin: Mnóstwo vintage, niezależny miks, wygodna awangarda, uliczny szyk...

Gdzie w Berlinie najłatwiej złapać najciekawiej wyglądające osoby?

Hm, naokoło Rosenthaler Platz, Weinmeister Straße, Gipsstraße – czyli generalnie w dzielnicy Mitte.

A ulubione miejsca szopingowe? Gdzie najlepiej pójść na zakupy i gdzie ubierają sie ciekawie ubrani ludzie?

Na pewno możemy polecić sklepy w okolicach Alte Schönhauser Straße, a także tak znane berlińskie marki jak Best Shop, Konk, Eisdieler (na Kastanienallee), Styleserver Shop, Woodwood. Jeśli szukasz vintage sprawdź Calypso Shoes lub Made in Berlin na Neue Schönhauser Straße.

A najbardziej trendy okolice Berlina to...

Okolice wokół stacji metra Weinmeister Straße (które są również wspaniałe na zakupy...), a także Mulackstraße. Bardzo trendy jest też cały teren wokoło stacji metra Schlesisches Tor, Torstraße i Rosenthaler Platz. Polecimy jeszcze chętnie Oderberger Straße na Prenzlauer Berg, a dla wielbicieli sztuki Auguststraße w Mitte ...

I Mary i Benjamin polecieli przed siebie szukać nowych twarzy i ubrań do sesji. Zdradzili mi jeszcze tylko, że według nich świat jest znudzony stylistami, celebrytami i modelkami i szukają czegoś świeżego – wzrośnie więc zainteresowanie indywidualnym stylem płynącym wprost z życia. Dlatego takie blogi jak ich będą coraz bardziej popularne, odbierając część czytelników wielkim magazynom mody.... Na ich zdjęciach wyraźnie widać, że – przynajmniej w przypadku Berlina – mają dużo racji!

Źródło artykułu:WP Kobieta