Blisko ludziBiały Dom wypowiada wojnę agresji na tle seksualnym

Biały Dom wypowiada wojnę agresji na tle seksualnym

Biały Dom wypowiada wojnę agresji na tle seksualnym

05.05.2014 09:56, aktual.: 02.10.2018 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Antyseksistowski film z wypowiedziami prezydenta Baracka Obamy, Daniela Craiga czy Benicia Del Toro został wyprodukowany przez Biały Dom. Wideo nosi sugestywny tytuł" "Jeden to już za dużo" ("1 is 2 Many")

Film nagłaśniający problem agresji na tle seksualnym z wypowiedziami prezydenta Baracka Obamy, Daniela Craiga czy Benicia Del Toro został wyprodukowany przez Biały Dom. Wideo nosi sugestywny tytuł" "Jeden to już za dużo" ("1 is 2 Many").

"Mamy problem. I potrzebujemy twojej pomocy" - rozpoczyna wypowiedź Benicio Del Toro. - "To się dzieje w kampusach uniwersyteckich, w barach, na imprezach, a nawet w liceach. Dotyka to nasze siostry, nasze córki i nasze żony. Mowa o napaści na tle seksualnym".

Kampania społeczna zwrócona jest bezpośrednio do mężczyzn, wykorzystując znane postaci ze świata polityki oraz show-biznesu. "Nie chcę być częścią problemu. Chcę być częścią jego rozwiązania" - podsumowuje intencje twórców jeden z bohaterów wideo.

Biały Dom opublikował komentarz do filmu, jako że spotkał się on z wielkim zainteresowanie. (na Youtubie obejrzało go już ponad 1,5 mln internautów). Nagłośnienie problemu przemocy wobec kobiet poprzez napaść seksualną, napastowanie seksualne czy seksistowskie uwagi pod ich adresem, będzie priorytetem dla działaczy społecznych w Stanach Zjednoczonych.

(mtr/sr), kobieta.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)