FitnessBliźnięta urodziły się w odstępie miesiąca

Bliźnięta urodziły się w odstępie miesiąca

Bliźnięta urodziły się w odstępie miesiąca
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.05.2011 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W odstępie miesiąca w szpitalu w Mediolanie urodziły się bliźnięta - podały we
wtorek media. To kolejny taki przypadek we Włoszech. 41-letnia matka oraz chłopcy - wcześniaki są w
dobrym stanie.

W odstępie miesiąca w szpitalu w Mediolanie urodziły się bliźnięta - podały we wtorek media. To kolejny taki przypadek we Włoszech. 41-letnia matka oraz chłopcy - wcześniaki są w dobrym stanie. W 24 tygodniu ciąży u kobiety, pochodzącej z miasta Como, lekarze zauważyli, że jedno z bliźniąt zachowuje się tak, jakby było gotowe do przyjścia na świat.

Położnicy ze szpitala Mangiagalli w Mediolanie, chcąc uniknąć komplikacji, podczas bardzo delikatnego zabiegu przecięli pępowinę dziecku, które urodziło się ważąc 650 gramów.

Chłopiec o imieniu Gregorio cierpiał na niewydolność oddechową. Obecnie, po miesiącu od narodzin, waży 1,5 kilograma i oddycha bez problemu. Drugi chłopiec, Leonardo, urodził się miesiąc później, w 28 tygodniu ciąży. Ważył nieco ponad kilogram. Teraz osiągnął już wagę swego starszego brata-bliźniaka.

Dzieci pozostają w inkubatorach i wymagają jeszcze długiej kuracji. Według lekarzy chłopcy będą mogli opuścić szpital najwcześniej w lipcu. Podobny przypadek medyczny miał miejsce we Włoszech w 2009 roku. Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także