Blisko ludziByła pierwszą żoną słynnego chodziarza. Co słychać u Agnieszki Korzeniowskiej?

Była pierwszą żoną słynnego chodziarza. Co słychać u Agnieszki Korzeniowskiej?

Robert i Agnieszka Korzeniowscy uchodzili za zgraną parę.
Robert i Agnieszka Korzeniowscy uchodzili za zgraną parę.
Źródło zdjęć: © AKPA

16.04.2021 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robert Korzeniowski aż trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Jednak najwięcej emocji wzbudzał jego pierwszy rozwód z żoną Agnieszką. Media nie dawały parze spokoju, a porzucona kobieta nie kryła swojego rozgoryczenia postępkiem męża. Ich batalia sądowa trwała ponad 2 lata.

Burzliwe życie chodziarza było przez pewien czas tematem numer jeden w polskich mediach. Głównie za sprawą jego pierwszego rozwodu, który ciągnął się w nieskończoność. Wielu wielbicieli Korzeniowskiego nie mogło uwierzyć w to, że ich idol porzucił żonę i córki dla innej kobiety.

Medialne rozstanie Korzeniowskich

Robert i Agnieszka Korzeniowscy byli przez wiele lat uznawani za wspaniały duet. Żona wspierała chodziarza w jego karierze i zawsze pojawiała się na wszelkich imprezach sportowych. Wspólnie doczekali się dwóch córek: Angeliki i Rozalii. Cała rodzina razem podróżowała na zawody, aby mogli być jak najdłużej razem. Nic nie zapowiadało końca sielanki.

Agnieszka Korzeniowska zajmowała się sprawami biznesowymi męża, w tym także negocjowała kontrakty reklamowe. W 2009 roku po ponad 20 latach wspólnego życia, Korzeniowski odszedł od żony i dzieci. Okazało się, że głównym powodem była inna kobieta Magdalena Kłys, którą sportowiec poznał podczas wycieczki do Afryki. Rozstanie i wyprowadzka męża spadły na Korzeniowską jak grom z jasnego nieba. Nie ukrywała wówczas swojego rozgoryczenia.

Porzucona żona musiała korzystać z pomocy psychologa. Nie wiedziała też, jak powiedzieć córkom o zaistniałej sytuacji. Po pewnym czasie kobieta zrozumiała, że w małżeństwie z chodziarzem całkowicie zapomniała o sobie i własnych potrzebach. Postanowiła skupić się na swoim życiu. W rozmowach z mediami przyznawała, że jej były mąż wcale nie interesował się córkami.

Nowe życie Agnieszki Korzeniowskiej

Na początku 2011 roku Robert Korzeniowski z nową partnerką doczekał się syna Franciszka. Jednak sprawa rozwodowa była w toku, bo Agnieszka nie zamierzała odpuścić. Chodziarzowi zależało na uznaniu rozwodu bez orzekania o winie, na co nie chciała się zgodzić żona. Jeszcze w tym samym roku Korzeniowska odeszła z firm prowadzonych przez sportowca, bo nie wyobrażała sobie dalszej współpracy. W końcu byli małżonkowie doszli do porozumienia i pod koniec 2011 roku miała miejsce ostatnia sprawa rozwodowa.

Po pewnym czasie Agnieszka Korzeniowska zdecydowała się założyć własny biznes, czyli gabinet medycyny estetycznej w Izabelinie. "Pomagam kobietom i mężczyznom zachować zdrowy, młody wygląd. Zaczynam więc pracować dla siebie i jestem szczęśliwa" - powiedziała na początku nowej drogi. Była żona chodziarza dba o swoją prywatność i nie pokazuje szczegółów ze swojego życia prywatnego.

Obraz
© Facebook.com

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także