Trwa ładowanie...
d1qb7x5

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Ćwiczenia na cellulit pomagają w ujędrnieniu skóry i pozbyciu się nieestetycznej, pomarańczowej skórki. Cellulit najczęściej pojawia się na udach i pośladkach. W związku z tym przygotowaliśmy zestawy ćwiczeń, które pomogą zwalczyć problemy z cellulitem na tych częściach ciała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ćwiczenia na cellulit ujędrniają skórę ud i pośladków.
Ćwiczenia na cellulit ujędrniają skórę ud i pośladków. (Instagram.com)
d1qb7x5

Czym jest cellulit i dlaczego się pojawia?

Cellulit na skórze jest efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Pojawia się zazwyczaj w okresie dojrzewania, nasila się zaś w okresie ciąży lub menopauzy.

Na pojawienie się cellulitu wpływają także zaburzenia hormonalne. Skutkiem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry w obrębie ud, bioder, kolan, brzucha, pośladków czy ramion. Cellulit przybiera również charakterystyczną pomarańczową barwę, dlatego nazywany jest skórką pomarańczową.

d1qb7x5

Ćwiczenia cardio na cellulit

Trenerzy personalni jasno przekazują, że nie istnieją ćwiczenia, które bezpośrednio uderzają w cellulit i pozwalają się go pozbyć raz na zawsze. Cellulit jest efektem nieprawidłowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod skórą, więc żeby się go pozbyć, najpierw trzeba się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Najlepszym sposobem na spalenie tłuszczu są intensywne treningi cardio. Dlatego w codziennym planie treningowym nie może zabraknąć takich aktywności fizycznych jak:

d1qb7x5

Alternatywną dla treningów cardio są ćwiczenia interwałowe na cellulit. Aby pozbyć się cellulitu przy pomocy ćwiczeń interwałowych, należy je wykonywać przynajmniej 5 razy w tygodniu przez 15-20 minut.

Ćwiczenia na cellulit na udach

Cellulit najczęściej występuje na udach i z tego miejsca bardzo trudno jest się go pozbyć. Najlepszymi ćwiczeniami na cellulit na udach są te, które wykonuje się z dodatkowym obciążeniem, czyli z hantelkami, sztangą czy kettlami.

W walce z cellulitem na udach sprawdzą się zatem przysiady ze sztangą, wyrzuty nóg w klęku podpartym, wykroki oraz mostek na piłce lekarskiej. Jeżeli brakuje ci czasu na wszystkie ćwiczenia, to najskuteczniejszym z nich są przysiady z dodatkowym obciążeniem. Ciężar hantli powinien wynosić przynajmniej 5-10 kilogramów. Osoby zaawansowane mogą próbować zwiększać obciążenie, ale warto to przedyskutować z trenerem personalnym.

d1qb7x5

Ćwiczenia na cellulit na pośladkach

Cellulit na pośladkach jest problemem spychanym na drugi plan. Zaczyna nam zazwyczaj przeszkadzać latem, kiedy odsłaniamy tę część ciała w strojach kąpielowych na plaży czy na basenie. Lista ćwiczeń, które ujędrniają pośladki i pomagają pozbyć się cellulitu jest bardzo długa. Jednak wśród ćwiczeń, które są najskuteczniejsze, wymienia się: martwy ciąg, przysiady ze sztangą, wykroki oraz przysiady i martwy ciąg wykonywane na jednej nodze.

Martwy ciąg to jedno z bardziej docenianych ćwiczeń wśród osób regularnie trenujących siłowo. Jest zaawansowane technicznie i nie powinno się go na początku wykonywać samodzielnie w domu. Skuteczność martwego ciągu jest uzależniona od wielkości obciążenia, które w przypadku kobiet szacuje się na 15-20 kilogramów. Jeżeli nie jesteś w stanie ćwiczyć z takim obciążeniem, wybierz inne ćwiczenie na cellulit na pośladkach.

d1qb7x5

Podziel się opinią

Share
d1qb7x5
d1qb7x5