Trwa ładowanie...
d2bi2xq
Artykuł sponsorowany

Czy wiesz, jak bez wysiłku wyczyścić piekarnik?

Nowy rok – nowa ja! Wraz z początkiem stycznia wiele osób postanawia przejść na dietę lub zmienić sposób odżywiania czyli po prostu - zadbać o siebie. To także dobry czas na to, by zatroszczyć się również o swoje mieszkanie i zrobić gruntowne porządki - zajrzeć do dawno nie otwieranych szaf i szuflad czy porządnie wyszorować piekarnik. W szybkim i wygodnym pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń z urządzenia pomogą nam specjalnie przeznaczone do tego celu funkcje zastosowane w piekarnikach Amica!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy wiesz, jak bez wysiłku wyczyścić piekarnik?
(Materiały prasowe)
d2bi2xq

Domowe sposoby kontra nowoczesne rozwiązania

W nowy rok wkraczamy ze świeżą energią. Warto ją wykorzystać do tego, by zabrać się za porządki, na które do tej pory nie mieliśmy czasu np. za wyczyszczenie naszego piekarnika, który tak mocno napracował się podczas przygotowań do świąt i Sylwestra. Pieczenie ciast, przygotowanie wielu potraw oraz wielokrotne odgrzewanie smakołyków, które zostały jeszcze w lodówce – częste używanie sprawiło, że urządzenie wymaga dokładnego czyszczenia.
Istnieje wiele tradycyjnych, domowych metod na pozbycie się zanieczyszczeń, które osiadły na ściankach piekarnika np. czyszczenie za pomocą mikstury z sody, soli i octu i dokładne szorowanie. Innym sposobem jest wstawienie do środka naczynia żaroodpornego z wodą i ustawienie termoobiegu. Metody te, choć sprawdzone, wymagają od nas dużego zaangażowania. Nowoczesne piekarniki są wyposażone w rozwiązania, które sprawiają, że dokładne umycie wnętrza oraz drabinek staje się łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Czysty piekarnik – bez wysiłku

d2bi2xq

Piekarniki Amica są wyposażone w system automatycznego czyszczenia Aqualytic – jest to nowoczesny system usuwania zabrudzeń za pomocą pary. Sprawia on, że konserwacja komory piekarnika jest niezwykle łatwa i szybka. Wystarczy wlać na dno piekarnika pół litra wody, ustawić temperaturę na 90 stopni Celsjusza i 30 minut lub nalać wodę i włączyć funkcję Clean na wyświetlaczu. Para wodna wnika bez trudu między zanieczyszczenia a ścianę piekarnika, co skutkuje zmiękczeniem zabrudzonych miejsc. Później wystarczy przetrzeć ścianki urządzenia wilgotną szmatką lub gąbką, by uzyskać lśniącą, wolną od zabrudzeń powierzchnię.

Innym rozwiązaniem stosowanym w piekarnikach Amica jest czyszczenie za pomocą Pyrolizy. Jest to mechanizm, za pomocą którego wnętrze piekarnika rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury spalając tym samym tłuszcz i zanieczyszczenia, znajdujące się ściankach urządzenia. Zabrudzenia spalane są w łatwy do usunięcia popiół, który wystarczy później zamieść.

Dodatkowym ułatwieniem dla osób rozprawiających się z brudem w piekarniku są łatwe do wyjęcia drabinki boczne! Wystarczy włożyć je do zmywarki, a następnie w kilku prostych krokach ponownie zamontować.

Przekazywane od lat sprawdzone domowe sposoby na czyszczenie piekarnika mają wielu zwolenników. Warto jednak skorzystać z możliwości jakie dają nam nowoczesne sprzęty AGD, które coraz częściej pełnią rolę wielofunkcyjnych pomocników kuchennych, wyręczających nas w obowiązkach.

d2bi2xq

Podziel się opinią

Share

d2bi2xq

d2bi2xq