Delikatne damskie tatuaże na nadgarstku

Delikatne damskie tatuaże na nadgarstku

Delikatne damskie tatuaże na nadgarstku
Źródło zdjęć: © iStock.com | Drew Hays
28.02.2018 14:27

Pasje, cechy osobowości, temperament, życiowe motta – o tym wszystkim można mówić światu dzięki delikatnym damskim tatuażom na nadgarstku. Wystarczą pomysł, dobry tatuażysta i zaciśnięcie zębów na krótką chwilę. Koszt takiego tiny tatoo to równowartość miesięcznych wydatków na nowe buty czy wizytę u fryzjera.

Czy zrobienie delikatnego tatuażu na nadgarstku boli?

Robienie tatuażu polega na wstrzykiwaniu pigmentu drobną igłą pod powierzchnię skóry, dlatego uczucie, które temu towarzyszy, raczej nie należy do przyjemnych. W wielu miejscach na ciele, takich jak pośladki czy uda, wrażenia bólowe okazują się zazwyczaj do zniesienia, ale w przypadku nadgarstków nie jest tak łatwo, ponieważ pokrywa je cienka jak papier i mocno unerwiona skóra.

Wykonanie tatuażu na nadgarstku dodatkowo utrudniają widoczne żyły, które u wielu tworzą nieregularne kształty widoczne gołym okiem i wyczuwalne pod palcami. Przy dużych wypukłościach tatuażyści mogą odmówić przyjęcia zlecenia, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Poza tym zachodzi duże prawdopodobieństwo, że malunek będzie wyglądał na zdeformowany. Delikatny tatuaż na nadgarstku to bardzo częsty wybór w studiach tatuażu, ale przy niskiej odporności na ból może doprowadzić do cierpienia katuszy podczas sesji. W razie braku zaufania do siebie i niepewności własnych reakcji można poprosić o przywiązanie dłoni na czas tatuowania.

Zobacz także:
Czy tatuaż boli?
Czy tatuaż boli?

Ile kosztuje zrobienie delikatnego tatuażu na nadgarstku?

Cena wykonania małego tatuażu na nadgarstku (3x3 cm) wynosi około 200 zł, o ile malunek jest czarny, a nie kolorowy. Na dodanie kolorów przy takich wymiarach wzoru tatuażyści decydują się rzadko, ponieważ operowanie barwami wymaga precyzji, o którą trudno przy znacznie ograniczonej powierzchni. Motywy minimalistyczne, wypatrzone na grafikach znalezionych w internecie, bywają wręcz niemożliwe do odwzorowania na skórze. Niewiele osób, które marzą o tak delikatnym tatuażu, zdaje sobie sprawę z faktu, że barwnik lekko rozmywa się pod skórą, co z czasem może doprowadzić do powstania mało estetycznego efektu.

Zobacz także:
Ile kosztuje tatuaż?
Ile kosztuje tatuaż?

Tatuaże na nadgarstku – co oznaczają?

Delikatne tatuaże damskie na nadgarstku uchodzą za oznakę subtelności i jeśli są nieprzypadkowe, świadczą, że kobieta, która je nosi, ma ciekawą osobowość, bogate wnętrze i pomysł na siebie. Mogą symbolizować zainteresowania, cechy, uczucia, ważne wydarzenia z życia i głęboko skrywane sekrety. Pozwalają na wyrażenie siebie w sposób dyskretny, a jednocześnie wymowny. Potrafią zaintrygować oraz przyciągnąć uwagę. Najczęściej delikatne tatuaże u dziewczyn inspirowane są naturą – to ptaki i inne zwierzęta, które mają czytelną symbolikę, kwiaty, pióra, morskie fale, górskie szczyty, ciała niebieskie. Na nadgarstkach można umieścić też damskie tatuaże-napisy, np. cytaty zaczerpnięte z ulubionych utworów literackich albo krótkie hasła wyrażające przekonania czy system wartości.

Tatuaże na nadgarstku – dlaczego delikatne wzory są tak popularne?

Tatuaże damskie na nadgarstku są jednym z wiodących trendów. Swoją popularność zawdzięczają temu, że nie wymagają spędzania długich godzin w studio i nie są mocną ingerencją w wygląd, a jedynie subtelnym podkreśleniem indywidualności. Również znane postaci ze świata showbiznesu przyczyniają się do rozpowszechnienia tiny tatoos.

Jessica Alba zdecydowała się na ozdobienia nadgarstka znakiem zaczerpniętym z sanskrytu. Oznacza on "lotus", czyli symbol potencjału duchowego i rozwoju. Eva Longoria wybrała drobną gwiazdkę, która należy do bardzo ciekawych motywów ze względu na wieloznaczność, podobnie jak kotwica Kate Moss. Gwiazdę można odczytywać jako nawiązanie religijne, oznakę sukcesu i wyraz zdolności artystycznych, natomiast kotwicę jako nadzieję, stabilizację, duchowość i ochronę przez zejściem z obranej przez siebie drogi.

Obraz
© Instagram.com

Z kolei Emma Stone postanowiła utrwalić na swoim nadgarstku grafikę stworzoną przez Paula McCartney'a do piosenki "Blackbird" – ulubionego utworu mamy aktorki. Ciekawy pomysł na delikatny tatuaż na nadgarstku miała też Małgorzata Rozenek-Majdan, która ślub z Radosławem Majdanem zdecydowała się upamiętnić krótkim, ale jakże znaczącym tytułem ulubionego wiersza Rudyarda Kiplinga – "If".