UrodaBłyskawiczny efekt i gładkość przez wiele tygodni. Wybieramy najlepszy sposób depilacji

Błyskawiczny efekt i gładkość przez wiele tygodni. Wybieramy najlepszy sposób depilacji

Błyskawiczny efekt i gładkość przez wiele tygodni. Wybieramy najlepszy sposób depilacji
Źródło zdjęć: © Fotolia
Monika Zonenberg
18.11.2019 11:35, aktualizacja: 19.01.2022 09:38

Choć jesienią i zimą nie pokazujemy już nóg w krótkich spódniczkach, nadal chcemy czuć się zadbane i kobiece. Codzienna depilacja bywa czasochłonna, więc warto postawić na sposób, którego efekty utrzymają się dużo dłużej.

Skuteczna metoda depilacji

Najtańszą metodą usuwania włosków jest ich golenie. Jednak, w zależności od naszych genetycznych uwarunkowań, dla dobrego efektu trzeba je powtarzać nawet codziennie. Szybkie tempo życia i brak czasu może powodować, że codzienny zabieg stanie się irytującym obowiązkiem. Chcąc cieszyć się gładką skórą dłużej, należy zdecydować się na inną metodę.

Możesz skorzystać z wosku, który usuwa włoski razem z cebulkami. Niedoświadczone panie mogą zdecydować się na profesjonalny gabinet kosmetyczny, lecz cena zabiegów może nadwyrężyć budżet. Domowe woskowanie jest tańsze, jednak wymaga wprawy. Nieumiejętne posługiwanie się woskiem może poważnie uszkodzić naszą skórę. Idealnym punktem pomiędzy znajduje się depilator – używa się go tak samo łatwo jak maszynkę, a efekty utrzymają się dużo dłużej, tak jak w przypadku wosku. Choć na jego zakup należy przeznaczyć pewną kwotę, sprzęt będzie nam służył przez wiele lat.

Obraz
© iStock.com

Czy depilacja boli?

Kobiety, które decydują się na mniej efektywną depilację w obawie przed bólem podczas korzystania z depilatora, szybko mogą zmienić zdanie, gdy tylko spróbują. Nowoczesne depilatory zaprojektowane są w taki sposób, że ból jest minimalny. Można jednak się do niego przyzwyczaić po kilku zabiegach. Samodzielnie wykonując ruchy urządzeniem na skórze, regulować można prędkość, a zatem i zminimalizować nieprzyjemne odczucie. Proste usuwanie włosków wraz z cebulkami to gwarancja gładkości przez długi czas, a efekt ten spodoba się z pewnością paniom z silnym owłosieniem – włoski będą z czasem odrastać bardziej miękkie i jaśniejsze.

Wybierz odpowiedni model depilatora

Szukając idealnego modelu depilatora, musisz zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Każdy z tych dostępnych w sklepach różni się od innych funkcjami i dodatkowymi gadżetami, które mają wpływ na komfort użytkowania sprzętu.

Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj głowicy – dzielimy je na te z głowicą z dyskami oraz z pęsetami. Głowice z dyskami są odpowiednie dla kobiet z grubszymi i bardziej „opornymi” włoskami. Pęsety z kolei poradzą sobie z cieńszymi włoskami i mniej podrażnią skórę.

Obraz
© 123RF

Kolejną cechą, którą możesz wziąć pod uwagę, jest dodatkowa, wyprofilowana głowica, która ułatwia proces depilacji. Jeśli chciałabyś móc depilować włoski podczas kąpieli lub prysznica, koniecznie zwróć uwagę na poziom wodoodporności wybranego modelu. Konieczny będzie odpowiedni certyfikat urządzenia.

Depilatory, które posiadają dodatkowe gadżety, zawsze są droższe. Zanim jednak losowo wybierzesz proponowany przez firmę komplet, zastanów się, które z nich faktycznie będą ci potrzebne. Nie warto przepłacać, skoro dołączona część będzie jedynie kurzyć się w łazienkowej szufladzie. W zestawach znajdziesz dodatkowe głowice – na przykład taką do depilacji bikini, szczotkę peelingującą oraz chłodzące nakładki, które koją skórę już podczas depilacji. Wszystko zależy więc od twoich potrzeb oraz oczywiście budżetu, który możesz poświęcić na depilator.

Jak pielęgnować skórę po depilacji?

Nieprzyzwyczajona skóra może różnie zareagować na pierwszych kilka depilacji. Warto więc używać sprzętu wieczorem, dzięki czemu będzie mogła uspokoić się przez noc. Aby uzyskać świetne efekty, dzień przed użyciem depilatora warto wykonać dokładny peeling, który usunie martwy naskórek i podniesie włoski, a te następnie łatwiej zostaną usunięte przez głowicę. Peeling należy wykonać także po 2-3 dniach po zabiegu, aby zapobiec wrastaniu włosków. Przy używaniu depilatora ważne jest także intensywne nawilżanie skóry. Codzienne balsamowanie jest koniecznością, ale także przyjemnością. Skóra odwdzięczy się gładkością i doskonałym wyglądem.

Obraz
© iStock.com