Blisko ludziDesignerskie koszulki na gwiazdach - na Dzień Wody

Designerskie koszulki na gwiazdach - na Dzień Wody

Designerskie koszulki na gwiazdach - na Dzień Wody

19.03.2010 14:33, aktual.: 23.06.2010 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

18 marca to Światowy Dzień Wody. Tego dnia Polska Akcja Humanitarna zaprzęgła do promowania szczytnej idei modę: pokaże koszulki zaprojektowane na specjalny konkurs, a zaprezentują je polskie gwiazdy.

18 marca to Światowy Dzień Wody. Tego dnia Polska Akcja Humanitarna zaprzęgła do promowania szczytnej idei modę: pokaże koszulki zaprojektowane na specjalny konkurs, a zaprezentują je – na sobie - Ewelina Flinta, Aleksandra Szwed, Pascal Brodnicki, Dominika Gawęda, Marika, Zbigniew Zamachowski i Joanna Jabłczyńska. Swoim głosem ich działania wesprze m.in. Reni Jusis.

Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to jedna z okazji, by zwrócić uwagę na problemy związane z zasobami słodkiej wody na świecie. Fundusze zbierane przez Polską Akcję Humanitarną od 2004 roku w ramach Kampanii Wodnej, wspierają społeczności, których prawo do wody jest łamane.

Z tej okazji w Fabryce Trzciny odbędzie się charytatywna impreza zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Rozpocznie się pokazem nietypowej mody. Gwiazdy popierające słuszną ideę zaprezentują koszulki, których design jest efektem finału konkursu „Kreatywna Kropla”, ogłoszonego przez PAH na początku 2010 roku.

Zadaniem młodych grafików było wykonanie wzoru, który pokazywałby problem dostępu do wody pitnej. Prace zaangażowanych społecznie twórców oceniało jury w prestiżowym składzie: malarz - Piotr Młodożeniec, grafik - Janusz Kaniewski oraz Janina Ochojska – Prezes Fundacji PAH.

Koszulki ze zwycięskimi projektami będą tego wieczoru świetnym pretekstem do pokazu mody oraz opowiedzenia o kampaniach wodnych realizowanych w Autonomii Palestyńskiej i Sudanie Południowym. Muzycznie pokaz nadzorować będzie Mamadou Diouf, a całość imprezy poprowadzi Beata Sadowska.

Ważna jest informacja, że wszyscy celebryci wystąpią tego dnia charytatywnie. Podobnie będzie z muzycznymi gwiazdami, Dzień Wody zakończy się bowiem koncertem Motion Trio i Reni Jusis.

Jednak impreza w Fabryce Trzciny nie będzie miale jedynie posmaku glamour. W trakcie imprezy publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję obejrzeć relację z pobytu Janiny Ochojskiej i ekipy polskich dziennikarzy na misji w Sudanie Południowym. Wszystkim obecnym zostanie także zaprezentowany fotoreportaż z misji w Autonomii Palestyńskiej i Sudanie Południowym. Oprócz tego, na specjalne zaproszenie PAH, pojawią się przedstawiciele firm społecznie odpowiedzialnych, angażujących się w działania na rzecz znoszenia nierówności w dostępie do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Biletem wstępu na imprezę będzie kropelka w cenie 10 zł, a całość zebranej kwoty zasili konto Kampanii Wodnej PAH. Podobne obchody Światowego Dnia Wody pod patronatem PAH odbędą się również w Krakowie i Toruniu.

Więcej: www.wodapitna.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także