Trwa ładowanie...
d2av421
Seks i Związki

Dessette

Dessette to hormonalny środek antykoncepcyjny złożony. Głównymi składnikami preparatu są dezogestrel oraz etynyloestradiol. Zalicza się go do leków jednofazowych.
Share
d2av421

Dessette – informacje ogólne

Dessette to hormonalny środek antykoncepcyjny złożony. Głównymi składnikami preparatu są dezogestrel oraz etynyloestradiol. Zalicza się go do leków jednofazowych. Zażywany doustnie, jedno opakowanie Dessette zawiera 21 drażowanych tabletek.

Dessette – stosowanie

d2av421

Preparat Dessette stosuje się zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo należy zażywać jedną tabletkę na dobę (zawsze o tej samej porze) przez 21 dni, po czym powinien nastąpić tygodniowy okres przerwy w stosowaniu leku. W czasie odstawienia nastąpi charakterystyczne krwawienie.

Dessette – skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Dessette mogą wywołać skutki uboczne. Najczęściej pojawiające się to między innymi bóle głowy, nudności, huśtawki nastrojów, wzrost wagi ciała, tkliwość piersi, bóle brzucha. Rzadziej notuje się takie dolegliwości jak spadek masy ciała, wydzielanie się substancji z brodawek piersiowych, zwiększenie popędu seksualnego, nietolerancja na szkła kontaktowe. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów czy obsługi maszyn.

Dessette – przeciwwskazania

d2av421

Lek przeciwskazany jest osobom uczulonym na jakikolwiek składnik aktywny występujący w preparacie. Oprócz tego Dessette nie powinno być przyjmowane przez kobiety z zaburzeniami krzepnięcia krwi, ze stwierdzonymi chorobami nowotworowymi i chorobami żył. Preparat niedozwolony jest w czasie ciąży lub jej podejrzenia.

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Dessette należy skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421