Trwa ładowanie...

Dieta niskosodowa pomogła zwalczyć groźne nadciśnienie. Przy okazji schudła 27 kilo

Therese Causi ma 30 lat i długie miesiące walczyła z niebezpiecznym nadciśnieniem. Lekarz ostrzegał młodą kobietę, że leki, które musi przyjmować, mogą jej szkodzić. Jedynym wyjściem, aby uniknąć najgorszego, miała być zmiana diety. Therese nie spodziewała się takich efektów.

Share
30-latka schudła ponad 27 kilogramów 30-latka schudła ponad 27 kilogramów Źródło: Instagram, fot: saltless_bae
d14nnw5

Therese Causi wspomina, że nadwaga towarzyszyła jej od ósmego roku życia. Choć z początku nie stanowiła poważnego zagrożenia dla zdrowia, z czasem, kiedy dorosła, pojawiły się pierwsze skutki uboczne otyłości. Zbyt wysokie ciśnienie mogło doprowadzić do prawdziwej tragedii.

"Miałam ogromne obawy, że następnego dnia się nie obudzę"

Po stwierdzeniu nadciśnienia Therese dostała receptę na odpowiednie leki. Kardiolog od razu jednak podkreślił, że przyjmowane w tak młodym wieku, mogą wyrządzić wiele skutków ubocznych. Zachęcał też kobietę, aby przeszła odpowiednią dla siebie dietę i zrzucić parę kilo, aby wspomóc obniżanie ciśnienia.

Te zdjęcia dzielą zaledwie dwa lata różnic Instagram
Te zdjęcia dzielą zaledwie dwa lata różnicy Źródło: Instagram, fot: saltless_bae

"Próbowałam wiele polecanych metod na odchudzanie, jednak każda zmiana jadłospisu kończyła się tym samym; zniecierpliwieniem, zniechęceniem oraz powrotem dopiero co zrzuconych kilogramów. Pamiętam, że coraz częściej miałam ogromne obawy, że następnego dnia po prostu się nie obudzę. Sprzęt do pomiaru ciśnienia potrafił wskazywać wartości 180/123" - wyznała Therese w jednym ze wpisów na Instagramie.

d14nnw5

Stan 30-latki zaczął się pogarszać. To właśnie wtedy poczuła, że jest to dla niej ostatni dzwonek, aby posłuchać się lekarza i zadbać o swoje zdrowie zmianą sposobu odżywiania.

"Ta dieta uratowała mi życie"

Therese dostosowała się do zaleceń kardiologa i przeszła na dietę niskosodową. Za każdym razem, kiedy wybierała się na zakupy, dokładnie czytała etykiety i wybierała te warianty produktów, które odznaczały się mniejszą zawartością tego składnika. 30-latka postarała się również ograniczyć sól, która również przyczynia się do podwyższania ciśnienia. Na talerzu kobiety coraz częściej gościły świeże owoce i warzywa.

Obniżenie ilości soli i sodu w diecie zmieniła jej życie Instagram
Obniżenie ilości soli i sodu w diecie zmieniła jej życie Źródło: Instagram, fot: saltless_bae

"Zaczęłam gotować wszystkie potrawy, na które miałam ochotę, ale przygotowywałam je z niskosodowych produktów. Skupiłam się na jedzeniu produktów pełnoziarnistych oraz zdrowych białek i tłuszczów. Przestałam myśleć o diecie i skupiłam się na zmianie stylu życia" - dodaje Therese.

d14nnw5

Bardzo szybko pojawiły się pierwsze rezultaty. Ciśnienie zaczęło spadać i coraz bliżej mu było do bezpiecznej granicy. 30-latka wprowadziła też aktywność fizyczną, zaczynając od półmilowych, a kończąc na sześciomilowych spacerach. W trakcie drogi po zdrowie schudła ponad 27 kilogramów. Therese zapowiada, że to nie koniec i nadal kontynuuje swą podróż ku szczupłej sylwetce.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Schudła prawie 40 kg. Zdradziła swój sekret

d14nnw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14nnw5
d14nnw5