DomJak usunąć tłuste plamy? Pozbądź się zabrudzeń z ubrań za pomocą prostych metod

Jak usunąć tłuste plamy? Pozbądź się zabrudzeń z ubrań za pomocą prostych metod

Jak usunąć tłuste plamy? Na szczęście można wykorzystać proste patenty.
Jak usunąć tłuste plamy? Na szczęście można wykorzystać proste patenty.
Źródło zdjęć: © Pexels
24.08.2020 09:35

Nawet pomimo dużych starań, nie zawsze jesteś w stanie zapobiec powstawaniu zabrudzeń na ulubionych ubraniach. Jak usunąć tłuste plamy? To ważna kwestia, ponieważ są one znacznie trudniejsze w pozbyciu. Na szczęście istnieją naprawdę proste oraz skuteczne pomysły, których możesz użyć w każdej chwili, aby usunąć tłuste plamy.

Jak usunąć tłuste plamy? Pytanie bywa często kłopotliwe, bo tak naprawdę nie istnieje jedna metoda, tylko kilka możliwości, które pozwalają na bezproblemowe pozbycie się zabrudzenia. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób usunąć tłuste plamy, koniecznie skorzystaj ze sprawdzonych porad. Zobacz, co powinnaś wykorzystać, aby całkowicie oczyścić ubranie.

Jak usunąć tłuste plamy – niezastąpiona mąka ziemniaczana

Jednym z prostszych, a przy tym naprawdę skutecznych metod na usunięcie tłustych ubrań jest wykorzystanie mąki ziemniaczanej. Wystarczy, że posypiesz nią plamę i pozostawisz na kilka minut, po czym wyczyścisz wszystko szczotką albo wypłuczesz pod bieżącą wodą. Mąka ziemniaczana doskonale sprawdzi się przy usuwaniu tłustych plam ze standardowych tkanin, ale także z jedwabnych czy wełnianych. Możesz zastąpić skrobię sproszkowaną kredą lud talkiem.

Jak usunąć tłuste plamy – uniwersalny płyn do naczyń

Praktycznie każdy płyn do naczyń sprawdzi się przy usunięciu tłustych plam, ale pamiętaj, aby nie używać przy tym ciepłej wody. Posmaruj plamę obficie płynem do mycia naczyń – wybieraj detergent o mniej intensywnym kolorze, aby nie doprowadzić do zabarwienia. Następnie pozostaw płyn na ubraniu na kilka minut, a na koniec spłucz całość pod zimną wodą. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz śmiało powtórzyć czynność dla całkowitego pozbycia się tłustych plam.

Jak usunąć tłuste plamy – pomocna benzyna

Kolejnym, pomocnym środkiem służącym do usunięcia tłustych plam jest zastosowanie benzyny. Na początek pod plamę podłóż papierowy ręcznik, a dopiero potem zacznij pocierać wybrane miejsce wacikiem nasączonym benzyną. Na zakończenie, dokładnie wypłucz ubranie w ciepłej wodzie. Możesz zastosować tę metodę usuwania tłustych plam w szczególności na wełnie, bawełnie oraz sztucznych tkaninach.

Jak usunąć tłuste plamy – pożyteczna sól kuchenna

Sól kuchenna rzeczywiście fantastycznie poradzi sobie z usuwaniem tłustych plam. Choć w domu znajdziesz naprawdę wiele pomocnych środków, to właśnie sól kuchenna doskonale sprawdzi się przy zniwelowaniu zabrudzeń z ubrań. Przygotuj roztwór soli z alkoholem w proporcji 1:4, po czym za pomocą szczoteczki albo wacika nanieś mieszankę na plamę i delikatnie pocieraj do zniknięcia zabrudzenia. Następnie wypłucz ubranie w ciepłej wodzie i ciesz się z usuniętych tłustych plam.

Jak usunąć tłuste plamy – niezawodny ocet

Jak usunąć tłuste plamy jeszcze innym sposobem? Po prostu sięgnij po ocet, który sprawdza się przy wywabianiu różnego rodzaju zabrudzeń. Wymieszaj ocet spirytusowy w równych proporcjach z wodą, a następnie przetrzyj plamę roztworem. Chcąc całkowicie usunąć tłuste plamy, nie zapomnij o klasycznym wypraniu ubrania w pralce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także