Trwa ładowanie...

Ekstra Figura Ewy Chodakowskiej. 45-minutowy trening wyszczuplający

Ewa Chodakowska to popularna trenerka, która jest autorką licznych programów treningowych oraz zdrowej i zbilansowanej diety. Jednym z treningów, który pozwala wyszczuplić sylwetkę i pozbyć się cellulitu jest Ekstra Figura Chodakowskiej. Jak wygląda plan treningowy i jakich efektów można się spodziewać po regularnych treningach?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ekstra Figura Ewy Chodakowskiej. 45-minutowy trening wyszczuplający
Źródło: Instagram.com
d3o38zt

Trening Ekstra Figura Chodakowskiej - co to jest?

Zestaw ćwiczeń Ekstra Figura to propozycja dla każdego, kto dąży do spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu. Ewa Chodakowska, autorka Ekstra Figury, nazywa trening “pogromcą cellulitu”.

Ćwiczenia wchodzące w skład treningu angażują do pracy głównie uda i pośladki. Trening Ekstra Figura trwa 40 minut i jest poprzedzony 5-minutową rozgrzewką. Aby ćwiczenia przyniosły efekty, trening należy wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu. Treningom musi towarzyszyć odpowiednia dieta. Ewa Chodakowska jest wrogiem głodówek i diet niskokalorycznych. W diecie, którą stworzyła, namawia do przyjmowania w ciągu dnia posiłków o łącznej kaloryczności wynoszącej ok. 2500 kcal.

d3o38zt

Na czym polega trening Ekstra Figura Chodakowskiej?

45 minut treningu Ekstra Figura to rozgrzewka, trening właściwy i ćwiczenia rozciągające. Trening jest podzielony na 5 serii. W każdej serii wykonuje się dwa ćwiczenie, które powtarza się po 3 razy przez pół minuty. W 5 seriach znajdują się ćwiczenia, które modelują pośladki, nogi i brzuch oraz w mniejszym stopniu ramiona, plecy i grzbiet.

W ćwiczeniach nie jest najważniejsza liczba wykonanych powtórek, ale technika i czas ich wykonania. Po każdej serii następuje minutowa przerwa. Trening Ekstra Figura Chodakowskiej z założenia powinien być wykonywany przez przynajmniej 4 tygodnie. Jeśli natomiast forma treningu przypadnie ci do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by po miesiącu ćwiczeń, kontynuować ten typ treningu.

Ekstra Figura Chodakowskiej - plan treningowy

Dzienny plan treningowy należy podzielić na 7 części. Pierwsza część to rozgrzewka, kolejne 5 części to trening właściwy, natomiast część ostatnia to ćwiczenia rozciągające. Rozgrzewka w treningu Ekstra Figura trwa 5 minut i zawiera: wymachy ramion, marsz, skręty tułowia, mini przysiady, wymachy nóg w bok oraz kręcenie biodrami.

d3o38zt

W treningu właściwym, w pierwszej serii, do pracy angażujemy przede wszystkim mięśnie brzucha i nóg. W serii drugiej do pracy włączają się mięśnie grzbietu i ramion. Trzecia seria uznawana jest za najtrudniejszą część treningu Ekstra Figura. Na początku wykonuje się podskoki na jednej nodze, co pozwala wyćwiczyć równowagę. Drugim ćwiczeniem są męskie pompki. Przedostatnia seria ćwiczeń pobudza do pracy mięśnie głębokie.

Z kolei w ostatniej części treningu Ekstra Figura właściwego uwagę poświęca się mięśniom głębokim brzucha i kręgosłupa. Na sam koniec wykonywane są ćwiczenia rozciągające, na które poświęca się ok. 3 minut.

Efekty treningu Ekstra Figura Chodakowskiej

Wśród efektów, jakie można osiągnąć trenując z Chodakowską, wymienia się poprawę wytrzymałości, spalenie tkanki tłuszczowej, budowę siły i zredukowanie cellulitu. Ćwiczenia ponadto nie obciążają stawów, dlatego są polecane biegaczom w celu ich ustabilizowania. Osoby które wykonywały trening Ekstra Figura zwracały uwagę na jędrniejszą skórę, bardziej uniesione pośladki, szczuplejsze uda i utratę centymetrów w obwodach. Sam trening pozwala zrzucić ok. 3 kg w ciągu miesiąca.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3o38zt

Podziel się opinią

Share
d3o38zt
d3o38zt