Trwa ładowanie...

Na czym polega Killer Ewy Chodakowskiej? Efekty krótkiego i intensywnego treningu

Killer to jeden z bardziej popularnych programów treningowych zaprojektowanych przez słynną trenerkę Ewę Chodakowską. Killer to trudny trening, ale rezultaty, których możemy się spodziewać, warte są poświęcenia. Jakie są zasady Killera i dlaczego ten trening zyskał tylu miłośników?

Share
Na czym polega Killer Ewy Chodakowskiej? Efekty krótkiego i intensywnego treningu
Źródło: Instagram.com
d2tcllf

Co to jest trening Killer?

Killer Ewy Chodakowskiej to trening, którego pełna nazwa brzmi Spalanie i Modelowanie. 40 minut intensywnego treningu pozwala spalić nawet 600 kcal. Właśnie dlatego Killer został uznany za najskuteczniejszy plan treningowy w spalaniu tkanki tłuszczowej i pozbywaniu się nadprogramowych kilogramów.

Killer jest przeznaczony dla osób zaawansowanych, które mają doświadczenie w fitnessie czy innych dyscyplinach sportowych. Cały trening trwa 45 minut, a zestaw proponowanych ćwiczeń wymaga dobrej kondycji fizycznej, silnej motywacji i wytrzymałości. Osoby, które muszą jeszcze popracować nad kondycją powinny na początek wybrać lżejszy trening, jakim jest Skalpel.

d2tcllf

Na czym polega program treningowy Killer?

Forma treningu Killer nie należy do skomplikowanych, jednak w trakcie ćwiczeń angażuje się do pracy całe ciało i większość partii mięśniowych. Trening Killer podzielony jest na 3 zestawy intensywnych ćwiczeń, między którymi wykonuje się ćwiczenia kardio. Każdy zestaw składa się z serii ćwiczeń, które trzykrotnie się powtarza. Główna uwaga jest poświęcona pracy mięśni nóg i brzucha.

Ćwiczenia w Killerze same w sobie nie są skomplikowane, jednak ilość i tempo powtórzeń znacznie zwiększają wysiłek fizyczny. Przeplatanie 10-minutowych ćwiczeń siłowych z 5-minutowym treningiem kardio jednocześnie zwiększa wydajność, poprawia kondycję oraz wzmacnia poszczególne części ciała. Warto zapamiętać, że pierwsze zderzenie z Killerem może się okazać bolesne i… nieudane.

Pierwsze treningi zazwyczaj kończą się zakwasami. Często nie udaje się dokończyć kilku pierwszych treningów. Ale spokojnie, praktyka czyni mistrza. A pierwszy w całości wykonany Killer na pewno przyniesie dużo satysfakcji i będzie dodatkowym bodźcem motywującym do dalszej pracy nad sobą.

d2tcllf

Chodakowska i Killer - efekty

Trening Killer to połączenie treningu cardio z ćwiczeniami siłowymi. W związku z tym po treningach można się spodziewać utraty kilogramów oraz wzrostu wytrzymałości organizmu. Killer wzmacnia mięśnie i rzeźbi sylwetkę. Osoby bardzo szczupłe powinny liczyć się zatem z rozrostem mięśni ud i łydek. Dlatego też osoby, które mają masywne nogi i nie chcą ich bardziej rozbudowywać, powinny zrezygnować z Killera.

Oprócz zmian estetycznych naszego ciała, trening Killer wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną. Podczas ćwiczeń i po treningu wzrasta poziom hormonu serotoniny, znanego jako hormon szczęścia. Dodatkowo organizm jest dotleniony i krew szybciej krąży w organizmie. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona, a co za tym idzie, jędrna i elastyczna.

Dlaczego trening Killer zyskał popularność?

Treningi Ewy Chodakowskiej zyskały ogromną popularność, m.in. dlatego, że są powszechnie dostępne. Płyty DVD z treningami Ewy Chodakowskiej można włączyć w domu i ćwiczyć w przyjaznych dla siebie warunkach.

Ewa Chodakowska podczas ćwiczeń nieustannie motywuje do przekraczania kolejnych granic i osiągania celów. Wielu fanów Ewy twierdzi, że ćwicząc ma wrażenie, że trenują razem z trenerką. Trening Killer możemy wykonywać w domu o dowolnej porze i w czasie, który nam najlepiej odpowiada. Treningi Ewy Chodakowskiej można dopasować do swoich możliwości i potrzeb.

d2tcllf

Podziel się opinią

Share
d2tcllf
d2tcllf