FitnessSecret Ewy Chodakowskiej. Zestaw ćwiczeń dla początkujących

Secret Ewy Chodakowskiej. Zestaw ćwiczeń dla początkujących

Secret Ewy Chodakowskiej. Zestaw ćwiczeń dla początkujących
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

09.11.2018 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Treningi z Ewą Chodakowską zazwyczaj kojarzą się z wymagającymi i wyczerpującymi ćwiczeniami przeznaczonymi dla osób, które w sporcie mają już pewne doświadczenie. Trening Secret natomiast to idealna propozycja dla osób początkujących, które chcą dołączyć do świata fitnessu i marzą o szczupłej i wymodelowanej sylwetce. Na czym polega trening Secret i jak wygląda plan treningowy?

Co to jest trening Secret?

Trening Secret to program treningowy zaprojektowany przez Ewę Chodakowską. Od pozostałych propozycji treningowych różni się przede wszystkim intensywnością i wymaganiami początkowymi. Ćwiczenia wykonywane podczas treningu opierają się na zasadach pilatesu, który wzmacnia mięśnie, jednocześnie relaksując organizm. Wszystkie ćwiczenia wykonuje się na macie. Uwaga podczas treningu Secret jest skupiona na wyrównanym oddechu i dokładnym wykonywaniu ćwiczeń.

Na czym polega trening Secret?

Trening Secre polega na wykonywaniu ćwiczeń w wolnym tempie. Najważniejsze w tej formie aktywności jest dokładne wykonywanie powtórzeń danych ćwiczeń. Trening Secret trwa ok. 40 minut. Jest spokojny, powolny i relaksacyjny. Najlepiej wykonywać go wieczorem, ponieważ pozwoli nam się zrelaksować po stresującym dniu. Wszystkie ćwiczenia wykonuje się na leżąco na macie lub na kocu. Trening Secret pozwala spalić tkankę tłuszczową, a także wzmocnić całe ciało.

Secret. Chodakowska i plan treningowy

Trening Secret Ewy Chodakowskiej zaczyna się od krótkiego wstępu, w którym trenerka tłumaczy zasady pilatesu. Ćwiczenia rozpoczyna się od krótkiej rozgrzewki kardiodynamicznej. W treningu Secret Chodakowskiej znajdują się ćwiczenia na mięśnie ramion, pleców, nóg i brzucha. Po rozgrzewce następuje trening właściwy, w którym wykonuje się intensywne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Tę partię mięśni ćwiczy się w 5 pozycjach, co pozwala zaangażować wszystkie mięśnie brzucha.

Ćwiczenia proponowane w treningu Secret są proste i łatwe do zapamiętania. Dodatkowo Ewa Chodakowska dokładnie tłumaczy, jak wykonać każde ćwiczenie, szczególną uwagę zwracając na poprawną technikę wykonania ćwiczenia. Niektóre z ćwiczeń wymagają wytrenowania, jak deski czy podpory, jednak wskazówki dotyczące odpowiedniej postawy pomagają w zrealizowaniu całego programu. Trening Secret kończy się relaksującymi ćwiczeniami rozciągającymi.

Efekty treningu Secret

Ewa Chodakowska obiecuje, że pierwsze efekty treningu Secret są widoczne już po 10 cyklach treningowych. Wysmuklona, szczupła i zgrabna sylwetka to jeden z efektów treningu Secret. Z racji, iż wykorzystuje on elementy pilates, wykazuje również właściwości fizjoterapeutyczne. Dzięki temu ciało będzie odprężone i zrelaksowane. Dodatkowo pozbędziemy się bólów kręgosłupa i stawów. Podczas treningu Secret zwiększa się krążenie krwi, co korzystnie wpływa na kondycję skóry. Skóra staje się jędrna, ciało elastyczne, a mięśnie są wysmuklone i wzmocnione.

Trening Secret. Dla kogo polecany?

Trening Secret jest polecany praktycznie wszystkim. Sprawdzi się zarówno u osób początkujących i zaawansowanych. To trening całkowicie bezpieczny dla zdrowia, który nie wywołuje zadyszki, zawrotów głowy i przetrenowania. Trening Secret to program treningowy polecany każdemu, kto chce zacząć przygodę z pilatesem.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także