FitnessFajne aplikacje fitness - zwiększ efektywność treningu

Fajne aplikacje fitness - zwiększ efektywność treningu

Fajne aplikacje fitness - zwiększ efektywność treningu
Źródło zdjęć: © iStock.com | shironosov

27.11.2018 22:42, aktual.: 07.01.2019 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja do ćwiczeń pomoże w planowaniu treningu, diety oraz będzie monitorować organizm podczas aktywności fizycznej. Dlatego warto wypróbować najpopularniejsze propozycje fit-aplikacji, aby zwiększyć efektywność wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Fajne aplikacje fitness – Workout Trainer

Ta aplikacja do ćwiczeń zaliczana jest do najlepszych dzięki olbrzymiej bazie, w której znajdziemy setki ćwiczeń prezentowanych na krótkich filmach przez profesjonalnych instruktorów. Oprócz tego użytkownik może wysłuchać komentarza odnośnie właściwej techniki wykonania danego ćwiczenia, a prezentujący trenerzy dodatkowo zmotywują nas do jeszcze cięższej pracy.

Przed rozpoczęciem treningu możliwe jest również wybranie odpowiedniego celu, który chcielibyśmy osiągnąć. Może być to nabranie większej masy, utrata dodatkowych kilogramów, zwiększenie dystansu podczas biegania czy poznanie podstaw treningu jogi. Na koniec warto dodać, że aplikacja do ćwiczeń Workout Trainer dostępna jest zarówno za darmo, jak i w płatnej wersji premium.

Fajne aplikacje fitness – MyFitnessPal

Aplikacja MyFitnessPal w przeciwieństwie do większości tego typu programów skupia się na właściwym podejściu do diety i poleca się ją szczególnie tym, którzy chcą zgubić dodatkowe kilogramy, redukując masę mięśniową. Tym, co najważniejsze w MyFitnessPal, jest możliwość szczegółowego liczenia kalorii ze względu na dostęp do olbrzymiej bazy danych zawierającej niemal 3 miliony różnego rodzaju produktów spożywczych.

Oprócz tego aplikacja prezentuje statystyki dotyczące ilości spożywanego białka, węglowodanów oraz tłuszczy i błonnika. Jakby tego było mało, MyFitnessPal to również aplikacja do ćwiczeń, która posiada listę ok. 350 ćwiczeń skupiających się przede wszystkim na rozwoju kondycji oraz ogólnym wzmocnieniu organizmu.

Fajne aplikacje fitness - Nike Training Club

Ta aplikacja do ćwiczeń to oficjalny produkt popularnego producenta odzieży sportowej, czyli Nike. Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, oferując liczne plany treningowe, obejmujące poszczególne grupy mięśniowe, które możemy dowolnie modyfikować. Co więcej, instrukcje dotyczące prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń prezentowane są w formie wideo przez znane trenerki i popularne celebrytki.

Nike Training Club umożliwia również wykorzystanie podczas ćwiczeń własnej muzyki, którą zaimportujemy z dysku urządzenia. Z opcji dodatkowych możliwe jest także przeglądanie historii treningów oraz obejrzenie statystyk dotyczących postępów w treningu.

Fajne aplikacje fitness – Endomondo

Endomondo to ostatnia z proponowanych aplikacji, która charakteryzuje się zarazem największymi możliwościami zastosowania. Należy mieć świadomość, że jest to aplikacja do mierzenia kroków, pokazywania historii treningów oraz dokładnego liczenia kalorii spalonych podczas wykonywanych ćwiczeń. Niewątpliwym atutem Endomondo jest także obszerna baza sportów, począwszy od m.in. tradycyjnego biegania przez crossfit, podnoszenie ciężarów po kajakarstwo. Dzięki temu możemy być pewni, że dane z odbytego przez nas treningu będą jak najwierniej odwzorowane, co przełoży się na lepsze efekty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także