Mam 25 lat i zawsze miałam lekko wystającą dolną dwójkę. W ciągu ostatnich 2 miesięcy mam wrażenie że coraz bardziej wychodzi z
lini pozostałych zębów. Czy to możliwe??
Od 6 miesięcy noszę stały aparat - mam wsunięte obie dwójki u góry. Ale mam też otwarty zgryz i moja pani ortodontka powiedziała, że dopiero po 7-8 miesiącach mogłabym założyć aparat na dół.
Mam bardzo zniszczone zęby, głównie górne (prawie każdy ząb jest leczony, głównie kanałowo). Zęby są brzydkie, żółte i krzywe.
Przymierzam się do leczenia protetycznego, ale zastanawiam się czy wcześniej nie założyć aparatu, aby wyrównać zgryz.
Czy ktoś jeszcze pamięta callanetics? Dziś w dobie fittball, step, raks sharki czy low-impact aerobic callanetics traktowany jest po macoszemu. Niesłusznie, ponieważ właściwie trenowany daje świetne efekty. Jedna godzina callanetics porównywana jest z kilkoma godzinami gimnastyki klasycznej lub około 20. godzinami aerobiku.
Leczenie pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości zdobywa coraz większą popularność. Stosowane w celu usuwania głębokiego bólu, skurczy mięśni, artretyzmu i innych dolegliwości, znalazło zastosowanie m.in. w ortopedii i reumatologii.
Dopada znienacka, a potem przez kilka bądź kilkanaście minut strasznie męczy i osłabia. A do tego jest bardzo krępująca w towarzystwie. Ludzie kiedyś wierzyli, że czkawka, bo o niej tu mowa, pojawia się, gdy ktoś o nas intensywnie w danej chwili myśli, a jedynym sposobem, by się jej pozbyć, było odgadnięcie, kto nas wspomina.
Byłam na konsultacji i ortodonta polecił
spiłowanie trzech przednich zębow w dolnej
szczęce (z boku), gdyż mają kształt wachlarza, aby założyc aparat stały i wsunąć je w łuk.
Mój synek ma 3,5 roku. Od roku nie ma lewej 1 i 2 górnej.
Przewrócił się i ząbki wbiły się w górną szczękę. Stmatolog wyjął mu ząbki, nie wiemy czy zalążki stałych ząbków są uszczkodzone bo nie było zdjęcia RTG - nie udało się go zrobić dziecku.
Bulimia, inaczej żarłoczność psychiczna, jest chorobą, która nie dotyka tylko nastolatek, cierpią na nią także dorosłe kobiety. Mimo, że darzają się także bulimicy, większość (ok. 90%) chorych to kobiety.
Jak okrutną chorobą jest migrena wie tylko ten, kto na nią cierpiał. Większość migrenowców to kobiety, mężczyźni rzadziej cierpią na tę dolegliwość. Często ma podłoże emocjonalne, jednak w większości przypadków trudno sprecyzować, jakie są jej prawdziwe przyczyny. Dlatego tak trudno z nią walczyć.
Chcesz zachować długo młodość? Już dziś pomyśl o wzmocnieniu swojej bariery antyoksydacyjnej.
Racjonalna dieta to odpowiedni skład potraw, sposób przyrządzania i częstotliwość spożywania poszczególnych dań.
Przez kilka miesięcy zmagamy się z zimnem, wiatrem, pluchą i depresyjnym nastrojem. Za najwyższy stopień ewolucji często płacimy czerwonymi od kataru nosami, chrypką, wiecznie przemarzniętymi stopami, przeziębieniem. Ale tak być nie musi. Jeśli będziemy żyć w zgodzie z potrzebami naszego organizmu, ciepłą stopą przejdziemy przez zimę.
Wzbudza wiele kontrowersji. Jest terapią, którą nie każdy miałby ochotę zastosować i ma tylu zwolenników, co wrogów. Większość na samą myśl o niej krzywi się w grymasie zniesmaczenia. Cóż, nie jest łatwo przekonać się, że można wypić własny mocz i mieć z tego zdrowotną korzyść.
Siedzący tryb pracy, niepoprawna postawa, dźwiganie siatek czy innych ciężkich rzeczy z ziemi powoduje, że coraz więcej z nas uskarża się na skrzywienie kregosłupa.
Choroby gastrologiczne ograniczają nie tylko komfort życia, ale także energię i napęd do pracy. Z badań wynika, że osoby z zespołem jelita wrażliwego i chorobą refluksową w kwestionariuszach jakości życia wypadają znacznie gorzej niż dotknięci takimi poważnymi chorobami, jak cukrzyca czy niewydolność nerek.
Prawidłowa "zimowa dieta" powinna dostarczać nam energię i zwiększać naszą odporność. Zimą mamy ochotę na dania bardziej kaloryczne i obfite niż zwykle, ponieważ nasz organizm potrzebuje większej dawki energii. Pamiętajmy jednak, że zimą nasze zapotrzebowanie kaloryczne nie różni się zbyt wiele od letniego.
Mam 35 lat i chciałabym dowiedzieć się, czy jest możliwość
skorygowania górnych dziąseł, które odsłaniają
się podczas każdego uśmiechu.
Przeprowadzka uniemożliwia mi dalsze leczenie w moim mieście. Założony mam ritainer. Czy
w tej sytuacji może poprowadzić mnie inny
ortodonta?
W jakim momencie należy usunąć "ósemki" i gdzie to najlepiej zrobić?
Czy kamienie mają lecznicze właściwości? Przekonani byli o tym m.in. starożytni Egpicjanie, Grecy i Rzymianie. Ich astrologowie zalecali noszenie szlachetnych kamieni, jako antidotum na różnego rodzaju dolegliwości. Współczesna medycyna także chętnie korzysta z tych starożytnych metod.
Z jazdą na łyżwach jest jak z całowaniem – tego się nie zapomina. Jeśli zatem już w dzieciństwie kręciłaś piruety na osiedlowej ślizgawce, teraz możesz śmiało wrócić na lód. Jazda na łyżwach to jeden z najtańszych, najwygodniejszych i jednocześnie najchętniej wybieranych przez kobiety i dzieci sportów zimowych.