Trwa ładowanie...
Aleksandra Kisiel
15-12-2015 15:46

Gigantyczne zarobki Inditexu. Sprzedaż w Zarze wzrosła o 20 proc!

Fanki Zary na całym świecie sprawiły, że sieciówka odnotowała w tym roku gigantyczne zyski. Zarobki Inditexu przekroczyły miliard dolarów.

Gigantyczne zarobki Inditexu. Sprzedaż w Zarze wzrosła o 20 proc!Źródło: 123RF
d9i38c4

Fanki Zary na całym świecie sprawiły, że sieciówka odnotowała w tym roku gigantyczne zyski. Zarobki Inditexu przekroczyły miliard dolarów.

Inditex, hiszpańska firma – matka, do której należy ukochana przez fashionistki Zara, Massimo Dutti czy Bershka ma za sobą bardzo dobry rok. Jej właściciel, Armancio Ortega został drugim najbogatszym człowiekiem na świecie, a firma została wyceniona na 100 miliardów dolarów. Zaledwie w 6 miesięcy firma wyrobiła zysk w wysokości miliarda dolarów. Teraz wiemy już, że druga połowa roku była dla Zary równie dobra. Mamy nadzieję, że odczuje to nie tylko pan Ortega, ale wszyscy jego pracownicy, włącznie z tymi, którzy w Bangladeszu i Indiach za grosze produkują ubrania dla sieciówki.

Od lutego do października zyski Inditexu wzrosły o 20 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2014 roku. Sprzedaż wzrosła o 15 proc. osiągając blisko 6 miliardów. Dla porównania, H&M zarobił 817 milionów dolarów, a sprzedaż wyniosła „zaledwie” 5,6 miliarda. Co ciekawe, tempo otwierania nowych sklepów przez Inditex nie jest tak zawrotne, jak to z którym powstają nowe sklepy H&M. W tym roku Inditex otworzył 230 sklepów. H&M tylko w ostatnim kwartale otworzył ponad 200 butików. Nie ulega wątpliwości, że sukces Zary to mieszanka kilku czynników: przede wszystkim kopiowane przez Zarę propozycje z wybiegów błyskawicznie trafiają do sklepów. Po drugie, co tydzień w butikach marki pojawiają się nowe towary, a wreszcie – w okresie wyprzedaży oferta sieciówki jest bardzo atrakcyjna. Nic więc dziwnego, że kobiety na całym świecie z uśmiechem na ustach sięgają po karty kredytowe ilekroć przekroczą próg Zary. A Armancio Ortega tylko zaciera ręce.

Aleksandra Kisiel / Kobieta WP

d9i38c4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9i38c4