UrodaKontur twarzy - zabiegi na poprawienie owalu twarzy

Kontur twarzy - zabiegi na poprawienie owalu twarzy

Kontur twarzy - zabiegi na poprawienie owalu twarzy
Źródło zdjęć: © 123RF
30.06.2018 19:31

Owal twarzy wraz z wiekiem się zmienia. Skóra staje się wiotka, traci jędrność oraz sprężystość. Pierwsze zmiany to opadnięte policzki, które pojawiają się często już po 35. roku życia. Mogą one powodować, że nasza twarz wygląda starzej. Po pewnym czasie same kosmetyki ujędrniające są niewystarczające, dlatego warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej.

Jak zmienia się owal twarzy wraz z wiekiem?

Z wiekiem ubywa tkanki tłuszczowej na twarzy, dlatego też pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, obniżają kąciki ust, powstają tzw. chomiki i zwęża się czerwień warg. Grawitacja i zmniejszenie jędrności skóry sprawia, że tłuszcz przemieszcza się w dół i tworzy defekty, jak torebki tłuszczowe czy drugi podbródek. Niedoskonałości te zmieniają zupełnie owal twarzy i nadają smutny wygląd.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków ujędrniających może w pewnym stopniu zatrzymać proces starzenia się skóry. Jednak prawdziwy efekt odmłodzenia twarzy zauważyć można po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej. W zależności od jakości, napięcia i stanu skóry specjalista dobierze odpowiednie zabiegi, które poprawiają kontur twarzy.

Nici liftingujące na poprawę owalu twarzy

Nici liftingujące to system do podwieszania skóry. Wyróżnia się nici hialuronowe oraz PDO. Nici liftingujące od wewnątrz stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra po zabiegu jest napięta i nawilżona. Nici wprowadzane są w określone miejsca zwiotczałej skóry twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Po upływie ok. 8 miesięcy nici rozpuszczają się, a efekt liftingu widoczny jest nawet do 2 lat. Zabieg na poprawę owalu twarzy jest bezbolesny, a efekty natychmiastowe. Zmniejszają się "chomiki", bruzdy nosowo-wargowe są płytsze, a oczy wyglądają młodziej. Po zabiegu należy pić dużo wody i przez najbliższe 2 tygodnie unikać wysokich temperatur. Cena liftingu za pomocą nici to ok. 500 zł.

Termoplastyka na poprawę owalu twarzy

Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na poprawę konturu twarzy pod wpływem fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne, które ogrzewa tkanki, a co za tym idzie, włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu i napięciu. Po zabiegu skóra jest dotleniona, odżywiona, jędrna i elastyczna. Termoplastyka redukuje też zmarszczki i blizny potrądzikowe. Cena zabiegu przy pomocy fal radiowych to ok. 100 zł.

Zobacz także:
Sposób na zmarszczki
Sposób na zmarszczki

Zabiegi ultradźwiękami na poprawę owalu twarzy

Ultradźwięki to zabieg polegający na przegrzaniu tkanek znajdujących się pod naskórkiem, jak skóra, tłuszcz i mięśnie. Podczas zabiegu tkanki obkurczają się, skóra jest stymulowana mikrouszkodzeniami do wytwarzania nowego kolagenu. Efektem zabiegu są między innymi uniesienie górnych powiek, odświeżony wygląd twarzy, ujędrnienie skóry i wyostrzenie konturu twarzy. Ultradźwięki pomagają usunąć "chomiki" na twarzy oraz drugi podbródek. Zabieg jest bezbolesny, trwa do 40 min, a efekty widać już po pierwszej wizycie. Jeden zabieg ultradźwiękami to cena 150 zł.

Zabiegi poprawiające owal twarzy osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to substancja otrzymywana z krwi. Wampirzy lifting polega na wstrzyknięciu w wybrane miejsca preparatu przy pomocy małej igły. Ta metoda korekty owalu twarzy jest bezpieczna, naturalna i polecana szczególnie tym, którzy mają skłonność do powstawania alergii. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do pracy i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się serię minimum 4 zabiegów. Cena zabiegu osoczem bogatopłytkowym to ok. 800 zł.

Zabiegi poprawiające owal twarzy laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się zmarszczek i poprawę konturu twarzy. Laser wnika głęboko w skórę, powodując jej podgrzanie i ablację. Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, który wpływa do złuszczenie i odbudowę naskórka, wypełnianie blizn oraz usunięcie przebarwień. Takie kontrolowane mikrouszkodzenia w strukturze skóry zmuszają ją do produkcji nowego kolagenu, a tkanki do napięcia i obkurczenia. Cena poprawy konturów twarzy przy pomocy lasera frakcyjnego to ok. 1000 zł.