FitnessGłodówkowe diety

Głodówkowe diety

Głodówkowe diety
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

07.05.2007 14:46, aktual.: 19.03.2012 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Diety głodówkowe są wciąż bardzo popularną metodą na odchudzanie się i tzw. oczyszczanie organizmu.

Diety głodówkowe są wciąż bardzo popularną metodą na odchudzanie się i tzw. oczyszczanie organizmu. Jedno lub kilkudniowe okresy niejedzenia są, według wielu, idealnym sposobem na uzyskanie wspaniałej sylwetki i zachowanie dobrego stanu zdrowia. Inni przestrzegają jednak przed zgubnymi skutkami takich diet. Głodować więc czy nie?

Głodujemy na własne życzenie

Głodówka jest niczym innym jak całkowitym zaprzestaniem przyjmowaniem posiłków. Można jedynie pić płyny, jednak niektórzy zalecają by nie pić nawet soków owocowych czy warzywnych, a jedynie wodę lub owocowe i ziołowe herbatki. Organizm pozbawiony nowych dostaw żywności musi spalać zapasy. Przez kilka dni głodowania można stracić nawet ok. 5 kg. Jednak w czasie niejedzenia nie dostarczamy także niezbędnych do życia mikroelementów, witamin i potrzebnych budulców, dlatego nieumiejętnie prowadzona, zbyt długa głodówka może być bardzo niebezpieczna.

Tylko za zgodą lekarza

Jeśli głodówka to tylko pod opieką lekarza, za jego wiedzą i zgodą. Nie każdy może pozwolić sobie na kilkudniowy, całkowity post. Głodówka, wbrew pozorom, może przynieść więcej szkody niż pożytku i nieumiejętnie prowadzona jest zagrożeniem zdrowia. Dlatego jeśli planujesz odstawienie jedzenia, musisz się zbadać i spytać lekarza prowadzącego, czy twój organizm bezpiecznie przetrwa okresowy brak posiłków. Warto także pamiętać, że większość lekarzy krytycznie podchodzi do tego rodzaju diet i twierdzi, że są bardzo niezdrowym sposobem na szybkie chudnięcie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przygotuj się wcześniej

Przygotuj się na „skutki uboczne”

To głodujemy!

Po wszystkim

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Źródło artykułu:WP Kobieta