ModaGosia Baczyńska: urodzona w piątek trzynastego

Gosia Baczyńska: urodzona w piątek trzynastego

Gosia Baczyńska: urodzona w piątek trzynastego
Źródło zdjęć: © Paweł Boruta/mwmedia

27.11.2006 14:40, aktual.: 30.05.2010 00:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo niefortunnej daty urodzenia, do pechowców nie należy. Od dawna wiedziała, czego chce i konsekwentnie zmierzała do celu. Kocha modę, projektantką została z powołania, a każde wydarzenie z jej udziałem odnosi sukces. Gosia Baczyńska na stałe weszła do panteonu polskich kreatorów.

Mimo niefortunnej daty urodzenia, do pechowców nie należy. Od dawna wiedziała, czego chce i konsekwentnie zmierzała do celu. Kocha modę, projektantką została z powołania, a każde wydarzenie z jej udziałem odnosi sukces. Gosia Baczyńska na stałe weszła do panteonu polskich kreatorów.

Studiowała na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale szkła i ceramiki. Już podczas studiów zdobywała doświadczenie jako asystent kostiumografa przy produkcjach filmowych. Dwa lata spędziła w Londynie, pracując dla studia wykonującego usługi dla brytyjskich projektantów. To wtedy postanowiła, że po powrocie do Polski będzie projektować ubrania według własnego pomysłu. Po uzyskaniu dyplomu założyła firmę, wynajęła pracownię i zajęła się realizacją swoich marzeń. Projektowała, a potem szyła na zamówienie klientek ubrania sygnowane własnym nazwiskiem i... datką swojego urodzenia. Pierwsze ubrania z metką „Gosia Baczyńska 13.08.1965” ujrzało światło dzienne w roku 1997.

Sukces za sukcesem

Pod koniec 2000 roku we Wrocławiu odbył się pokaz jej autorskiej kolekcji. Skupił najważniejsze osobistości ze świata mody i zakończył się pełnym sukcesem. Kolejnym wydarzeniem na wielką skalę był pokaz w stolicy, który otworzył drogę do szerokiego, grona klienteli. Warszawski świat mody zaczął kojarzyć zaprojektowane przez Baczyńską ubrania jako nietuzinkowe, eleganckie, o wysokiej jakości wykonania, a przy tym doskonałe gatunkowo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOLEKCJA GOSI BACZYŃSKIEJ Po pierwszych sukcesach przyszła kolej na następne. Na pokaz w Lizbonie Gosia została zaproszone jako jedyna polska projektantka. Wraz z pozostałymi krajami przystępującymi do Unii Europejskiej uczestniczyła w święcie zjednoczenia.

Gosia Baczyńska dwukrotnie wzięła udział w prestiżowej modowej imprezie Lexus Fashion Night. Gwiazdy światowych wybiegów, takie jak Alek Wek, Liz Jagger i Helena Christensen zaprezentowały kolekcje autorstwa polskiej projektantki. Baczyńska, wspólnie z Maciejem Zieniem i Dawidem Wolińskim, wzięła także udział w kreowaniu mody na... bezpieczny seks. Wraz z nimi zaprojektowała sukienki inspirowane nowoczesną metodą antykoncepcji – plastrem. Przekonywała, że modne jest bycie świadomą, nowoczesną kobietą, która dba o zdrowie i komfort psychiczny.

Ostatnio zaangażowała się w niezwykły projekt - wydarzenie łączące świat fotografii i mody pod hasłem Canon&Gosia Baczyńska. Pokaz połączony był z akcją charytatywną na rzecz dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

Zabawa klasyką i elegancją

W 2001 roku Gosia Baczyńska otworzyła swoje Studio w centrum Warszawy. Na manekinach i wieszakach Gosia prezentuje ubrania gotowe do sprzedaży. Cyklicznie odbywają się tam spotkania, podczas których klientki przy lampce wina mogą spokojnie przejrzeć projekty Baczyńskiej, wybrać ubranie dla siebie lub zamówić coś wyjątkowego. Szyjąc na indywidualne zamówienie, Gosia Baczyńska stara się najpierw poznać swoją klientkę. Chętnie ubierają się u niej gwiazdy show biznesu, m.in. Reni Jusis, Beata Sadowska, Katarzyna Figura, Małgorzata Kożuchowska, Monika Brodka.

Projekty Gosi Baczyńskiej słyną ze swojej pomysłowości i niepowtarzalności. Są swobodną wariacją na temat „nowoczesnej elegancji”. Baczyńska bawi się klasyką. Nie boi się nowatorskich pomysłów. Z fantazją łączy tkaniny, desenie, kolory. Często zmienia coś w ostatniej chwili, tuż przed pokazem. Jej stroje są kobiece, a zarazem odważne. Jak mówi kreatorka, właśnie do takiej kobiety są skierowane – świadomej swojego piękna i inteligencji.

Projektantka kładzie bardzo duży nacisk na wysoką jakość tkanin, sprowadza je głównie z zagranicy, m.in. Francji i Hiszpanii. Dba o detale: stosuje hafty, nadruki, plisowania, barwienia, upięcia. Przywiązuje też dużą wagę do perfekcyjnego wykończenia stroju. Wszystko co robi, robi z pasją. Projektantka z powołania...

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)