Internet dla seniorów

„Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii i możliwości komunikacyjnych XXI wieku” – debata w Warszawie, 27 września.

Internet dla seniorów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

12.09.2007 | aktual.: 25.06.2010 18:29

Nowe technologie są obecne w naszym życiu codziennym. Przy pomocy internetu szukamy informacji, komunikujemy się, załatwiamy codzienne sprawy: zakupy, formalności w urzędzie i banku. Internet staje się jednym z ważniejszych mediów informacyjnych i komunikacyjnych. Tymczasem osoby starsze, które często nie miały możliwości poznania internetu, w mniejszym stopniu korzystają z rewolucji technologicznej, czy wręcz mogą być grupą dotkniętą problemem tzw. wykluczenia cyfrowego.

W związku z tym bardzo ważnym, wymagającym dyskusji tematem, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i UPC Polska w ramach wspólnie realizowanego projektu "Akademia e-Seniora UPC" na rzecz edukacji internetowej osób starszych, zapraszają na debatę poświęconą problematyce wykluczenia cyfrowego i sytuacji starszych pokoleń w świecie gwałtownego postępu technologii komunikacyjnych i informacyjnych. Celem debaty jest podjęcie dyskusji na temat sytuacji tej grupy społecznej w kontekście dostępu do nowoczesnych technologii.

Program debaty przewiduje:

11.00 – 11.40 Projekt „Akademia e-Seniora UPC”
Reportaż i prezentacja z realizacji kursów komputerowych. Słowo wstępu od organizatorów – UPC Polska i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Wrażenia uczestników kursów – wystąpienia seniorów. Relacje organizatorów kursów – wystąpienie przedstawiciela pracowni.

11.40 – 12.40 „Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii i możliwości komunikacyjnych XXI wieku”– panel ekspercki.
Problem e-wykluczenia w Polsce, dr Dominik Batorski, socjolog, członek zespołu badawczego „Diagnozy społecznej”. Świat rewolucji komunikacyjnej - co oznacza dla polskich seniorów? Jacek Jakubowski, psycholog, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Poszerzanie dostępu do internetu i nowoczesnych technologii w Polsce jako ważny obszar działania w ramach wdrażania europejskich funduszy strukturalnych. Prezentacja projektu zagranicznego – Daniel de Levita z organizacji Senior Web z Holandii.

12.40 – 13.00 Pytania i dyskusja

13.00 – 14.00 Lunch Podczas lunchu zapraszamy na prezentacje filmowych reportaży z kursów – rozmowy z uczestnikami, instruktorami w pracowniach, pokaz pracowni.

Debata odbędzie się w Warszawie, 27 września br. o godzinie 11. Organizatorzy zapraszają do Centrum Zielna przy ul. Zielnej 37, do sali Berlin na V piętrze.

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, instytucję lub organizację oraz kontakt należy przesłać mailem na adres j.tokarz@filantropia.org.pl, faksem na numer (0-22) 622 02 11 lub przekazać telefonicznie na numer (0-22) 622 01 22. Potwierdzenia uczestnictwa należy przesyłać do 21 września br.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)