ModaJak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?
Źródło zdjęć: © -sxc.hu
19.11.2009 12:34, aktualizacja: 22.06.2010 15:27

Zastanawiasz się, jak poprawić wygląd swojej cery? Jak zadbać o włosy i jaki wybrać makijaż? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, i chcesz wiedzieć, co zrobić, by do siebie samej najlepiej pasować, przekonaj się, co radzi stylistka.

Porady Stylistki
Zastanawiasz się, jak poprawić wygląd swojej cery? Jak zadbać o włosy i jaki wybrać makijaż? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, i chcesz wiedzieć, co zrobić, by do siebie samej najlepiej pasować, przekonaj się, co radzi stylistka. Agnieszka Królikowska opowiada jak się odpowiednio przygotować do ślubu. I chętnie odpowie również na Twoje pytania!

Jak dbać o włosy?

Zdrowe włosy są lśniące, gładkie, dobrze się układają, nie przetłuszczają się i nie elektryzują. Czy Ty masz właśnie takie włosy? Jeśli nie, przeczytaj wywiad ze stylistką Agnieszką Królikowską i dowiedz się, co zrobić, by mieć naprawdę piękne włosy.

Jak dbać o włosy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

- Należy zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnację włosów w domu - tzn. na to, czym myjemy włosy i na sposób, w jaki je myjemy. Ważne jest, by stosować odpowiednie kosmetyki do skóry głowy i włosów. Należy pamiętać, iż to, co poleca stylista w salonie, jest sprawdzone, odpowiednie dla danego typu włosów. Tych produktów kosmetycznych nie zastąpimy kosmetykami ze sklepu. Kosmetyki profesjonalne mają inne stężenie odpowiednich składników, inne ich proporcje, nigdy wśród takich kosmetyków nie znajdziemy produktów typu 2w1. W naszym salonie obok odpowiednich kosmetyków polecamy także ampułki przeciw wypadaniu i na porost włosów, ampułki na końcówki włosów (poprawiające kondycję włosów), ampułki na połysk itd.

A jak dbać o włosy w domu?

- Ponieważ włosy składają się głównie z białka (keratyna), należy zapewnić organizmowi odpowiednią porcję białek, polecam zwłaszcza: nasiona roślin strączkowych (fasole - zwłaszcza adzuki, mung, kidney, czarną; soczewicę), ziarna zbóż (kasze, płatki pełnoziarniste), serki sojowe tofu, kiełki (zwłaszcza lucernę, rzodkiewkę, rzeżuchę, słonecznik), ryby morskie (dalekomorskie).
Do prawidłowej budowy włosów potrzebne są też minerały, a ich najbogatszym źródłem na naszej planecie są glony (nori, hijiki, wakame, arame, kombu) - są dostępne w moim salonie. Dla niecierpliwych - glony "do łykania" to Spirulina.
Natomiast krzemionkę, potrzebną do zdrowego wyglądu włosów, znajdziemy w większości kiełków, zielonych warzywach liściastych, cebuli, czosnku, marchwi. Szybkość wzrostu włosów zależy od stanu nerek, ograniczmy więc ilość soli, pijmy więcej dobrej wody, jedzmy ryby, jęczmień, komosę ryżową i wymienione wyżej fasole. * Wspomniała Pani o odpowiednim myciu włosów...*
- Włosy zwilżamy ciepłą, a nie gorącą wodą, nakładamy szampon na skórę głowy i włosy, następnie rozprowadzamy równomiernie po całej głowie. Podczas mycia ważny jest masaż głowy: skórę głowy masujemy półkolistymi ruchami dłoni lub za pomocą specjalnej szczotki do mycia. Masaż wykonujemy w kierunku od czoła i skroni ku tyłowi głowy i na karku. Masaż karku wykonuje się ruchem zygzakowatym delikatnie posuwistym. Tak wykonany masaż myjący nie tylko pozwala nam na dokładne rozprowadzenie roztworu myjącego, ale także pobudza krwioobieg i funkcjonowanie gruczołów skórnych. Ten zabieg wykonujemy dwa razy z obfitym spłukaniem skóry głowy i włosów; w drugim etapie mycia powstaje bardzo obfita piana, co jest dowodem, że wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Jakiej pielęgnacji wymagają włosy farbowane i czy zależy to od samych włosów?

- Wiele kobiet, nie mając odpowiedniego doświadczenia i wystarczającej wiedzy na ten temat, farbuje sobie włosy sama. Z mizernym zresztą skutkiem. Zapominają, lub nie wiedzą, iż efekt końcowy farbowania zależy od kondycji włosów i od tego, jak o nie dbamy. Włosy "dziewicze" - nigdy nie farbowane i nie zniszczone, po ufarbowaniu będą wyglądały lśniąco i zdrowo. W naszych salonach dla zniszczonych włosów polecamy szereg zabiegów: regenerujących, odnowę biologiczną włosów, ampułki, saunę i kuracje ozonowe, jonizację, pobudzamy zakończenia nerwowe poprzez specjalne grzebyki masujące. A wszystkie te zabiegi dają efekt już po pierwszym razie.

Jak dbać o włosy przed ślubem. Kiedy należy zacząć i jakie zabiegi zastosować?

- O włosy należy dbać zawsze nie tylko przed ślubem. Podobnie jak o cerę, figurę czy zęby. Jeśli ktoś o to nie dbał, to proszę nie myśleć, iż nawet rozpoczynając dbanie na rok przed ślubem, uzyska nadzwyczajny efekt. Absolutnie nie, bo na zdrowy stan włosów wpływają również nasze osobiste predyspozycje zdrowotne. Minimalnym czas, w którym powinniśmy się zjawić u stylisty fryzjerstwa, to okres na 3 miesiące przed ślubem. Trzeba wtedy uzgodnić szczegóły długości włosów, koloru, fryzury oraz zadbać o ich kondycję. Na miesiąc przed ślubem polecam natomiast udać się do fachowca w celu odżywienia włosów i nadania im blasku i sprężystości.

Jakie zabiegi Pani poleca?

- Proponuję: saunę, maseczki nawilżająco-regenerujące, zabiegi rekonstrukcji włosa. Na tak odżywione włosy (około na tydzień przed ślubem) dokonujemy zabiegu koloryzacji, odświeżenia koloru lub balejażu. W dzień uroczystości nakładamy ampułkę na włosy, zawarty w niej środek wydobędzie blask i świeżość włosów oraz pomoże utrzymać właściwą fryzurę w należytym ładzie.

Niektóre kobiety chcą przed ślubem dokonać radykalnej zmiany wyglądu...
- Na radykalne zmiany kształtu, długości, koloru włosów decydują się osoby o spontanicznym usposobieniu. Te, które planują taką uroczystość starannie, z reguły mają wszystko zaplanowane od "a" do "z" włącznie z fryzurą, kolorem oraz długością włosów i planują to wcześniej ze swoim stylistą. Wiele czynników składa się na podjęcie takich radykalnych zmian tuż przed ślubem. Nie można powiedzieć, by takie zmiany były niewskazane, ważne by zmiana była na lepsze!