UrodaFryzuryJak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła? Poznaj domowe patenty

Jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła? Poznaj domowe patenty

Jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła? Poznaj domowe patenty
Źródło zdjęć: © Getty Images
14.05.2020 11:48, aktualizacja: 15.05.2020 08:07

Zastanawiasz się, jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła? Jak się okazuje, to możliwe i nie wymaga specjalnego użycia dodatkowych kosmetyków. Jeżeli chcesz uzyskać piękne fale na włosach, poznaj domowe patenty na lekki skręt.

Fale na włosach wykonane bez użycia lokówki czy prostownicy są w stanie utrzymać się na pasmach nawet do kolejnego mycia. Domowe sposoby nie tylko ułatwią zadanie, ale również nie zniszczą włosów podczas ich układania. Choć wykonanie fal na włosach bez specjalistycznych narzędzi jest pracochłonne, to jednak dla efektu warto się poświęcić.

Fale na włosach – domowe metody na fryzurę

Jak pewnie zdajesz sobie sprawę, nadmierne używanie ciepła na włosach w konsekwencji może doprowadzić do mocnego zniszczenia pasm. Dlatego skuteczną metodą jest wykorzystanie domowych patentów na fale na włosach. Nie potrzebujesz żadnych szkodliwych narzędzi, ponieważ wystarczy zaledwie gumka albo opaska oraz utrwalający kosmetyk. Co prawda efekt będzie widoczny po kilku godzinach, ale jeśli zależy ci na lepszej kondycji pasm, lepiej poczekaj i unikaj użycia ciepła.

Fale na włosach – efekt po warkoczu

Do najprostszych sposobów na uzyskanie fal na włosach należy zaplecenie warkoczy. Po umyciu włosów lekko wysusz pasma ręcznikiem – włosy muszą być wilgotne. Nałóż piankę dodającą objętości, ale poniżej skalpu. Zapleć warkocze na włosach, ich liczba jest dowolna. Pozostaw warkocze do całkowitego wyschnięcia, a po wszystkim rozpleć je i delikatnie przeczesz. Efekt plażowych fal na włosach masz gwarantowany.

Zobacz także: Domowe sposoby na nawilżenie twarzy i włosów latem

Fale na włosach – pomocny kok

Jeżeli marzysz o bardziej luźnych falach na włosach, pomocny okaże się kok. Dzięki tej metodzie odbijesz pasma od nasady, natomiast cała ich długość będzie pokryta romantycznymi skrętami. Umyj włosy, lekko podsusz i nałóż piankę. Na samym czubku głowy zawiń kok, przy czym okręcaj włosy wokół własnej osi. Całość zwiąż miękką gumką, aby nie pozostawić wgnieceń. Po kilku godzinach możesz rozpuścić pasma, aby cieszyć się falami na włosach.

Fale na włosach – elastyczna opaska

W tym przypadku bardzo ważne jest użycie elastycznej opaski do włosów. Dzięki niej uzyskach bardzo sprężyste fale na włosach! Na suche pasma nałóż odrobinę pianki, a opaskę załóż przy samym czole. Okręcaj szersze pasemka wokół opaski przy karku oraz po bokach opaski – pamiętaj o jednoczesnym okręcaniu pasm wokół własnej osi. Trzymaj zwinięte włosy na opasce przez 2-3 godziny, a nawet całą noc. Po tym czasie ostrożnie zdejmij opaskę i dla utrwalenia fal na włosach spryskaj lakierem. Prawda, że proste?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta