Trwa ładowanie...
d37n1f4
Ludzie

James Bond brzydzi się foie gras

Brytyjski aktor Roger Moore sfinansował plakat, na którym wzywa
znany dom towarowy Selfridges do zaprzestania sprzedaży foie gras, czyli stłuszczonych wątróbek gęsich i kaczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
James Bond brzydzi się foie gras
(AFP)
d37n1f4

Brytyjski aktor Roger Moore sfinansował plakat, na którym wzywa znany dom towarowy Selfridges do zaprzestania sprzedaży foie gras, czyli stłuszczonych wątróbek gęsich i kaczych. Plakat znajduje się na przystanku autobusowym na londyńskiej Oxford Street przed magazynem - podają brytyjskie media.

82-letni aktor, najbardziej znany z roli agenta 007 Jamesa Bonda, od dawna namawia do rezygnacji z foie gras, których kupowanie nazywa przejawem "złego smaku".

Plakat, będący częścią kampanii organizacji na rzecz praw zwierząt PETA, przypomina przechodniom, że "tuczenie zwierząt jest okrutne". PETA początkowo zamierzała pokazać na plakacie, w jaki sposób tuczone są gęsi i kaczki na foie gras, ale pomysł został uznany za zbyt szokujący.

d37n1f4

Rzecznik Selfridges odmówił komentarza na temat akcji.

We wrześniu Moore informował, że zaproponował kierownictwu Selfridges wykupienie całego zapasu foie gras. Były agent 007 zapowiedział, że nie zrobi zakupów w sklepach tej sieci, dopóki w asortymencie znajdować się będą słynne wątróbki.

Aktor angażuje się w działalność humanitarną. Jako ambasador dobrej woli UNICEF wspierał m.in. kampanię zbierania pieniędzy dla potrzebujących dzieci.

d37n1f4

Podziel się opinią

Share
d37n1f4
d37n1f4