GwiazdyJolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach? Aleksander Kwaśniewski zabiera głos

Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach? Aleksander Kwaśniewski zabiera głos

Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwaśniewska
Źródło zdjęć: © ONS
Klaudia Stabach

12.10.2020 12:26, aktual.: 01.03.2022 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jolanta Kwaśniewska doskonale sprawdziła się jako Pierwsza Dama, dlatego od lat wraca pytanie, czy żona byłego prezydenta Polski spróbuje sama zawalczyć o ten urząd.

Jolanta Kwaśniewska była Pierwszą Damą przez dziesięć lat i dała poznać nie tylko jako znawczyni mody, ale przede wszystkim, jako żona prezydenta, która bierze udział w życiu społecznym i angażuje się w szereg akcji charytatywnych.

Jolanta Kwaśniewska ulubienicą Polaków

Działalność Jolanty Kwaśniewskiej spotykała się z dużym uznaniem i tak naprawdę żadna z jej następczyń nie była tak aktywna społecznie. Polacy do dziś dobrze wspominają czasy, gdy to Kwaśniewska była Pierwszą Damą. Z tegorocznego rankingu Pierwszych Dam, przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla o2.pl, wynika, że to właśnie ona jest uważana za numer jeden (48,1 proc. głosów).

Niektórzy Polacy jeszcze na finiszu drugiej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego chcieli, aby jego żona wystartowała w kolejnych wyborach. W 2004 roku tygodnik "Newsweek" przeprowadził sondaż, który wskazywał, że Jolanta Kwaśniewska miałaby szanse dojść do drugiej tury wyborów.

Zainteresowana nie zdecydowała się wystartować, ale to kwestia regularnie powraca w wywiadach przeprowadzanych z byłą parą prezydencką. Ostatnio odniósł się do tego Aleksander Kwaśniewski, którego zapytano o to, czy jego żona mogłaby odnieść większy sukces w ostatnich wyborach niż Robert Biedroń.

"Niewątpliwie jest osobą bardzo popularną, mogłaby mieć dobry wynik, problem jest inny: ona tego nie chce zrobić, odcina się od polityki. Jej zainteresowania są bardziej związane z działalnością społeczną, charytatywną. Nie ma zastrzyku, który by upolityczniał osoby, które się od polityki dystansują" - powiedział z uśmiechem w rozmowie z dziennikarzem "radia ZET".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także