UrodaKapsułki piękna

Kapsułki piękna

Kapsułki piękna

07.09.2006 12:43, aktual.: 31.05.2010 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć są małe jak ziarnko fasoli, wierzymy, że mogą zdziałać cuda. Po ich połknięciu do naszego organizmu trafia szereg składników potrzebnych naszej skórze, włosom, paznokciom. Nutrikosmetyki – ukryte w małej kolorowej tabletce obietnice piękna, młodości i witalności.

Choć są małe jak ziarnko fasoli, wierzymy, że mogą zdziałać cuda. Po ich połknięciu do naszego organizmu trafia szereg składników potrzebnych naszej skórze, włosom, paznokciom. Nutrikosmetyki – ukryte w małej kolorowej tabletce obietnice piękna, młodości i witalności.

Zawarte w nich substancje razem z krwią docierają do każdej komórki naszego ciała – od głowy aż po stopy. Zgodnie z obietnicami producentów nutrikosmetyki, czyli tabletki urody stanowiące suplement w naszej codziennej diecie, pielęgnują nasz organizm od wewnątrz. Spowalniają proces starzenia się skóry, poprawiają kondycję skóry i włosów oraz odbudowują nieco już nadwerężone struktury włókien. Łykając systematycznie jedną tabletkę dziennie, już po kilku tygodniach możemy na własne oczy przekonać się, jak piękniejemy.

Tabletka czyni cuda

Tabletki urody w większości zawierają niemal dokładnie te same składniki, które kupujemy w tradycyjnych kremach, tonikach i mleczkach. Bardzo często nawet nutrikosmetyki sprzedawane są pod nazwą konkretnej linii kosmetycznej tak, aby zachęcić nas do zakupu kompleksowego „zestawu piękna” – tabletki do użytku wewnętrznego oraz kremy i balsamy do użytku zewnętrznego.
Z pewnością taki „zmasowany” atak na naszą skórę czy włosy może przyspieszyć oczekiwane efekty i poprawę zobaczymy dużo szybciej niż gdybyśmy tylko uparcie raz dziennie wcierały w skórę sam krem. W składzie większości nutrikosmetyków znajdziemy bowiem przeciwutleniacze – w tym witaminy A, C, E, D, minerały i wyciągi z roślin, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, fitoestrogeny oraz koenzym Q10.

Składniki te odpowiednio dobrane i skomponowane w te małe kolorowe kapsułki piękna potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Wzmacniają włókna skóry, zwiększając jej gładkość i elastyczność. Poprawiają wodną gospodarkę skóry, redukują ociężałość i opuchliznę oraz chronią skórę i naskórek przed utratą wody. Wspierają regenerację komórek, odbudowują włókna kolagenu, chronią przed czynnikami zewnętrznymi, zabezpieczają przed promieniowaniem UV, a nawet utrwalają opaleniznę i łagodzą jej skutki. Ograniczają wypadanie włosów, przywracają ich blask, poprawiają ich kondycję, nawilżenie i odżywienie. Wzmacniają płytkę paznokcia, a nawet pomagają zwalczać tak uciążliwy cellulitis.

Bezpieczna profilaktyka

Chociaż są to preparaty, które można kupić w każdej aptece bez recepty, to jednak zawsze przed zastosowaniem takiej kuracji nutrikosmetykami należy zapoznać się z treścią ulotki, by upewnić się, czy w składzie tabletek nie znajduje się żadna substancja, na którą jesteśmy uczulone.

Podczas stosowania tego rodzaju kapsułek trudno o przedawkowanie, jednak szczególnie jeśli stale przyjmujemy inne leki (antykoncepcyjne, przeciwbólowe, witaminy), warto skonsultować się z lekarzem, który ostatecznie rozstrzygnie, który preparat będzie dla nas najwłaściwszy.
Nutrikosmetyki – jak wszystkie tabletki – dobrze jest zażywać o określonej porze, która powinna być określona na ulotce przez producenta leków. To bowiem, czy będziemy łykać tabletki podczas posiłków, czy między posiłkami ma istotny wpływ na odpowiednie przyswajanie substancji zawartych w tabletkach.

Jak w przypadku większości preparatów farmaceutycznych, na efekty trzeba czekać cierpliwie. Nutrikosmetyki bowiem to bezpieczna i zdrowa profilaktyka, która działa tylko wtedy kiedy, będziemy przez minimum kilka tygodni, regularnie i wytrwale połykać swoją kapsułkę piękna.

Organizm pod ostrzałem

Jednak nawet najcudowniejsza tabletka nie pomoże, jeśli zdamy się tylko na jej cudotwórcze działanie, zaniedbując jednocześnie dietę i prowadząc niezdrowy tryb życia. Nutrikosmetyki to suplementy diety, nie zaś jej zamienniki. Chcąc jak najszybciej osiągnąć pożądane efekty – lśniące włosy, zdrowe i mocne paznokcie czy elastyczną i dobrze nawilżoną skórę – trzeba wziąć swój organizm w silny ostrzał ze wszystkich stron.

Nutrikosmetyki to jedno, tradycyjne kosmetyki to drugie. Ale najważniejsza jest właściwa dieta dostosowana do trybu życia, wieku i stanu zdrowia. Te same składniki, które producenci „zamykają” w nutrikosmetykach możemy znaleźć na własnym talerzu. I właśnie dlatego konieczna jest dieta bogata w warzywa, owoce, ciemne pieczywo, ryby i nabiał.

Tabletka piękna i młodości? Kiedyś wydawało się to niemożliwe. Dziś potrafimy w aptece wydać fortunę na specyfiki, które poprawią nasz wygląd, samopoczucie, koncentrację, kondycję, witalność, pamięć i wiele innych naszych przymiotów. Tymczasem jedna tabletka jeszcze wiosny nie czyni. Natomiast regularnie i mądrze stosowana, wspomagana odpowiednią dietą i właściwą dla danej skóry linią kosmetyków może zdziałać prawdziwe cuda.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)