Klasyka i nowoczesność

Klasyka i nowoczesność
Źródło zdjęć: © Archiwum

29.06.2005 13:40, aktual.: 03.04.2018 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolory kremowe i pistacjowe mebli kuchennych zaczynają wypierać tradycyjne - z orzecha, buku czy dębu. Jednak nadal dla kupujących najważniejsza jest ich funkcjonalność i wygoda.

Kolory kremowe i pistacjowe mebli kuchennych zaczynają wypierać tradycyjne - z orzecha, buku czy dębu. Jednak nadal dla kupujących najważniejsza jest ich funkcjonalność i wygoda.

Firma Forte w swojej najnowszej ofercie pragnie zaspokoić gusta wszystkich klientów, choć nie obawiają się nowości i ciekawych, oryginalnych rozwiązań. Można tu dostać meble w stylu tradycyjnym (Tradition line), stylizowane na stare wnętrza mieszczańskie i wiejskie. Smaku dodają elementy wykończeń: mosiężne uchwyty szafek, czy stylizowane toczone nogi stołów.

Natomiast meble Classic, to kuchnie projektowane na sposób klasyczny. Styl charakteryzuje się prostotą i brakiem wszelkich ozdób. Mają też ciekawą kolorystykę: od ostrych, nasyconych barw przez pastele aż po fronty, w których łączona jest rama z drewna z kolorowymi środkami np. żółtymi lub zielonymi.

Możemy tu też znaleźć fronty oszklone i proste otwarte półki. Inna propozycja są meble Modern Line. Zastosowano w nich najnowocześniejsze rozwiązania zarówno pod względem projektowym jak i technologicznym. Wykorzystano najnowsze trendy ze współczesnego wzornictwa.

- Kuchnie te charakteryzują się lekkością i jednocześnie pewną surowością. Dużo w nich jest metalu, kolorystyka jasna, pastelowa - dodaje projektant. Najbardziej popularne są proste fronty szafek, gładkie, bez ramek. Dodatki, takie jak uchwyty szafek, nogi stołów, czy taboretów często wykonane są z błyszczącej stali, dzięki czemu sprawiają, że wnętrze kuchni wydaje się być sterylne i surowe.

Dużo jest szafek z frontami wykonanymi z matowego szkła. Dzięki takiej kompozycji kolorów i materiałów wnętrza stają się jasne, a przestrzeń - optycznie większa.

- Klienci chcą mieć kuchnię wygodną i piękną, a my projektanci musimy spełnić ich potrzeby i wymagania. Dlatego nasz propozycja jest tak różnorodna, ale dzięki temu mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi Dołęgowski.
Ceny zestawów wahają się od około 8000 zł do około 16000 zł.

(WP)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także