Blisko ludziKlaudia Jachira złożyła interpelację do Ministra Sprawiedliwości. Chodzi o Zuzannę Wiewiórkę

Klaudia Jachira złożyła interpelację do Ministra Sprawiedliwości. Chodzi o Zuzannę Wiewiórkę

Klaudia Jachira złożyła interpelację do Ministra Sprawiedliwości. Chodzi o Zuzannę Wiewiórkę
Źródło zdjęć: © East News
Dominika Czerniszewska
25.05.2020 14:46, aktualizacja: 25.05.2020 17:49

Klaudia Jachira poinformowała w mediach społecznościowych, że złożyła interpelację do Ministra Sprawiedliwości. "Na jakiej podstawie Zuzanna Wiewiórka została nagrodzona przez Ministerstwo?" - pyta posłanka z list Koalicji Obywatelskiej.

15 maja wiceminister Romanowski w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości wręczył działaczce pro-life Zuzannie Wiewiórce odznaczenie przyznane na jego wniosek przez szefa tego resortu Zbigniewa Ziobrę. To Brązowy medal pamiątkowy "Zasłużony dla wymiaru sprawiedliwości". - Pani Wiewiórka jest wolontariuszką, która angażuje się w działalność pro-life. Jest wiele powodów, dla których zasługuje na to odznaczenie, od wielu lat zaangażowana na rzecz ochrony życia - mówił Romanowski. Przypomnijmy, że to właśnie Wiewiórka uniemożliwiła niedawno aborcję siedemnastolatce i pośrednio zmusiła do porodu.

List do Ministra Sprawiedliwości

Klaudia Jachira opublikowała list oraz zdjęcie z protestu, na którym pozuje z plakatem - "Odrzuć projekt Godek. #Piekłodlakobiet". Posłanka wyjaśnia, że Zuzanna Wiewiórka nie powinna była zostać nagrodzona przez ministerstwo. "Odznaczona stała się szerzej znana opinii publicznej po tym, jak poinformowała rodzinę obcej osoby o planach przeprowadzenia przez nią aborcji. Kontakt z bliskimi był podjęty bez zgody 17-latki. Zuzanna Wiewiórka wysyłała jej także drastyczne zdjęcia oraz liczne wiadomości prywatne, w których zamierzała na nią wpłynąć" - tłumaczy.

"Dlaczego Państwo nie widzi krzywdy 17-letniej dziewczyny, a promuje bezduszne prawo, jednocześnie bezpodstawnie nagradza osobę? Jest to okrutne i niepojęte, i nie ma na to mojej zgody!" - kontynuuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta